Remake Wiedźmina 1 otrzyma otwarty świat? CD Projekt rozwiewa wątpliwości

Remake Wiedźmina 1 otrzyma otwarty świat? CD Projekt rozwiewa wątpliwości29.11.2022 12:40
Wiedźmin 1 Remake otrzyma otwarty świat
Wiedźmin 1 Remake otrzyma otwarty świat
Źródło zdjęć: © CDProjekt

Niedawno byliśmy świadkami spektakularnej zapowiedzi nowej wersji Wiedźmina 1, jednak graczom ciągle doskwiera niedobór informacji. CD Projekt ujawnia najnowsze wyniki finansowe i to one są źródłem ciekawych doniesień.

CD Projekt RED poinformował niedawno, że gra skrywająca się pod nazwą kodową Canis Majoris, to w rzeczywistości remake pierwszej części Wiedźmina. Wiemy, że opracowanie nowej wersji będzie spoczywać na barkach studia Fool's Theory, które w toku produkcji wykorzysta możliwości silnika Unreal Engine 5.

Wiemy również, że uwspółcześniona wersja Wiedźmina 1 pojawi się dopiero po opracowaniu Projektu Polaris. Powód? Adam Kiciński zaznacza, że remake "będzie bazował na technologii Polarisa", tak więc kolejność "można wydedukować". Jednak teraz CD Projekt ujawnia kolejny, dość istotny, szczegół.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Game Industry Conference 2022. Wywiad z twórcami gry Inkulinati

Ten szczegół wyraża więcej niż tysiąc słów

Najnowszy raport finansowy CD Projekt RED za miniony kwartał jest źródłem niezwykle ważnej informacji. Wszystko wskazuje na to, że Wiedźmin 1 Remake zaoferuje bardziej otwartą strukturę świata, względem pierwowzoru. "open-world RPG" – i wszystko jasne.

Story-driven, single player open-world RPG – a modern reimagining of 2007’s The Witcher.

Opis Wiedźmina 1 Remake

Raport CD Projekt za Q3

Istotna zmiana

Wiedźmin 1 Remake z otwartym światem, to w praktyce ogromna zmiana, bowiem rozgrywka w oryginalnej wersji gry była liniowa i gracze, po ukończeniu danego rozdziału, nie mieli możliwości powrotu do poprzednich lokacji.

Next-genowy Wiedźmin 3 tuż za rogiem

Zanim jednak zagramy w rzeczony remake, do naszych rąk trafi darmowa, next-genowa aktualizacja do Wiedźmina 3. Premiera to kwestia najbliższych dni; wyznaczoną ją na 14 grudnia.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)