Sony na fali. Roczne bonusy najwyższe od 20 lat

Strona głównaSony na fali. Roczne bonusy najwyższe od 20 lat
29.03.2021 11:50
Japońska siedziba Sony Interactive Entertainment
Japońska siedziba Sony Interactive Entertainment

Jaki rok miało Sony? Od teraz na takie pytanie można odpowiedzieć: ano taki, że pracownicy otrzymali bonus w postaci jednorazowej wypłaty wartej siedem miesięcznych pensji.

bEiMEOfF

Nie ma się jednak co dziwić. Analitycy wieszczą, że Sony rok fiskalny zakończy z ponad 10 miliardami dolarów wpływu. To efekt rosnącej w dobie pandemii popularności gier oraz gigantycznego popytu na konsolę PlayStation 5.

Co ciekawe, związki zawodowe negocjując roczny bonus , domagały się niewiele, ale niższego bonusu. Firma miała jednak gest i pracownicy otrzymają ekwiwalent siedmiu miesięcznych pensji. Jak zauważa serwis The Gamer, to największy dodatek w Sony od 20 lat.

Przypomnijmy, wiele wskazuje na to, że PlayStation 5, pomimo notorycznych niedoborów w sklepach, jest już najszybciej sprzedająca się konsolą w USA, z kolei w lutym otrzymaliśmy komunikat, że w świat poszło 4,5 mln sztuk.

Sukcesami jest też sprzedaż samych gier. "Ghost of Tsushima" kupiło 6,5 mln osób, a "Marvel's Spider-Man" dobił do 20 mln sprzedanych sztuk.