Hogwarts Legacy z nietypowymi tagami. Gracze trollują Steama

Hogwarts Legacy z nietypowymi tagami. Gracze trollują Steama

Hogwarts Legacy z dziwnymi tagami na Steamie
Hogwarts Legacy z dziwnymi tagami na Steamie
Źródło zdjęć: © WP
Arkadiusz Stando
11.01.2023 10:21, aktualizacja: 07.02.2023 10:43

Wokół Hogwarts Legacy pojawiało się ostatnio sporo kontrowersji. Gracze najwyraźniej wykorzystali ten moment, aby przypomnieć o jednej ze swoich pasji. Trollingu rzecz jasna.

Hogwarts Legacy zostało niedawno okrzyknięte przez pewne środowiska grą transfobiczną. To wszystko za sprawką jednego z użytkowników reddita, który zaapelował na łamach r/GamingCircleJerk o rozważenie zakupu Hogwarts Legacy. Stwierdził, że zakup gry wiąże się ze wsparciem finansowym dla J.K. Rowling - twórczyni uniwersum Harry'ego Pottera.

Być może nie wszyscy mieli okazję słyszeć o jej homofobicznych opiniach, ale pisarka "zasłynęła" z nich już kilka lat temu. Tak więc autor posta na reddicie dokonał szybkiej kalkulacji, i stwierdził, że grę najlepiej zwrócić. Teraz gracze wykorzystali medialny szum wokół gry, aby znów się pokazać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Hogwarts Legacy na Steamie - wśród tagów II wojna światowa

Serwis GamesRadar donosi o zmianach wśród tagów, które udało się wprowadzić graczom niepostrzeżenie. Hogwarts Legacy zostało okrzyknięte takimi cechami: psychologicznym horrorem, kapitalizmem, II wojną światową, bohaterem-złoczyńcą i NSFW (not safe for work - treści "niebezpieczne" w pracy). I oczywiście nie był to zamysł twórców gry.

Valve wprowadziło bowiem system, który umożliwia graczom dodanie tagów na własną rękę. Wystarczy, że zgromadzili odpowiednio sporą grupkę użytkowników dodających te same oznaczenia, a automatycznie zostały one dodane w opisie gry. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla niszowych tytułów, ale w przypadku takiej skali produkcji, ktoś powinien jednak tego pilnować.

Co więcej, podobno chwilowo Hogwarts Legacy otrzymało nawet tagi "transphobic" i "transphobia". Gracze po raz kolejny strollowali Steama. Błędne tagi zostały już usunięte ze, ale zdążyło się zrobić o nich głośno. Dyskusje rozgorzały szczególnie na Twitterze.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)