Hogwarts Legacy bije rekordy. W sklepach zaczyna brakować gier

Hogwarts Legacy bije rekordy. W sklepach zaczyna brakować gier

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy
Źródło zdjęć: © YouTube
14.02.2023 09:13, aktualizacja: 14.02.2023 14:09

Premiera Hogwarts Legacy odbiła się szerokim echem i nie ma w tym nic dziwnego, bo nie zawsze jesteśmy świadkami tak spektakularnego debiutu. Gra cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że pojawiły się nawet problemy z dostępnością.

Na ten dzień czekało wielu: oto największa w historii gra z uniwersum Harry'ego Pottera, czyli Hogwarts Legacy. 10 lutego 2023 r. odbyła się oficjalna premiera na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Jeśli korzystasz z konsol starej generacji, to musisz uzbroić się w cierpliwość, bo w tym przypadku premiera nastąpi nieco później.

Hogwarts Legacy i braki w sklepach

Dowodów na ogromne zainteresowanie tytułem nie brakuje; platforma Steam została zdominowana przez Hogwarts Legacy, jednak tak duża popularność oznacza problemy z dostępnością. W sobotę, 11 lutego, polscy gracze zaczęli meldować o sporych brakach pudełkowej wersji gry w sklepach stacjonarnych. To poważny problem, więc Cenega reaguje.

Gra bije rekordy popularności, dlatego, by zapobiec tego typu sytuacjom, jeszcze przed weekendem została wysłana kolejna partia gier, która już trafiła (albo lada moment trafi) do odpowiednich sklepów.

Biuro prasowe Cenega

Byliśmy, widzieliśmy, potwierdzamy

I faktycznie, coś jest na rzeczy. Udaliśmy się do warszawskiego centrum handlowego i... nie ma ani jednej sztuki Hogwarts Legacy. Zresztą, zobaczcie sami, to nie jest żart.

Wszędzie pustki...

  • Szukaj dalej
  • Tu też nie ma...
  • Hogwarts Legacy, PS5
  • Hogwarts Legacy sprzedaje się w zawrotnym tempie.
  • Wszędzie pustki...
  • Nie ma Hogwarts Legacy!
[1/6] Szukaj dalejŹródło zdjęć: © Polygamia

Pudełkowe wersje gier, jak widać, nadal mają branie

Wszystko więc wskazuje na to, że kryzys zostanie niebawem zażegnany. Jak widać, gracze nadal chętnie sięgają po fizyczne wydania gier. Takie zachowanie stoi w opozycji do aktualnie panujących trendów, w myśl których zaczynają królować cyfrowe wydania gier.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)