Hitman 3 to ogromny sukces. Gra zwróciła się w niecały tydzień

Hitman 3 to ogromny sukces. Gra zwróciła się w niecały tydzień

Hitman 3
Hitman 3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.01.2021 12:11

IO Interactive może mówić o ogromnym sukcesie, ponieważ ich najnowsza produkcja zwróciła się w niecały tydzień od premiery.

"Hitman" powrócił w doskonałym stylu, co zauważył już Paweł Hekman w swojej recenzji. Gra zebrała bardzo wysokie oceny, ale to nie zawsze przedkłada się na zainteresowanie graczy. W tym wypadku jednak było odwrotnie, a świetne wyniki sprzedażowe pokazują, że zwieńczenie trylogii przypadło do gustu graczom. 

Hakun Abrak, prezes IO Interactive w rozmowie z GamesIndustry.biz przyznał, że koszt produkcji już zwrócił się twórcom:

"Jako producent i wydawca z niezmierną dumą możemy poinformować, że Hitman 3 już jest opłacalny. Wszystkie koszty projektu zwróciły się w mniej niż tydzień. To stawia nas w naprawdę dobrej pozycji i pozwala nam śmiało podążać naprzód z naszymi ambitnymi planami na kolejne projekty".

Abrak przyznał również, że dobra sprzedaż jest efektem naprawdę świetnej współpracy pomiędzy poszczególnymi działami. Podkreślił, że "wszyscy w studiu mieli jedną, spójną wizję tej gry", co z kolei pozwoliło osiągnąć poziom, jakiego oczekiwali.

"Stawiamy sobie poprzeczkę wysoko i wiemy, że gracze oczekują tego samego. Mieliśmy to na uwadze w przypadku Hitmana i będziemy mieć też w przypadku kolejnych gier", zapewnił Abrak w rozmowie z GamesIndustry.biz.

Tak dobra sprzedaż "Hitmana 3" cieszy podwójnie. Pokazuje, że studio, samodzielnie potrafi wydać naprawdę dobrą grę oraz pozwala wróżyć podobny sukces przyszłym tytułom. Dobra sprzedaż gry powinna również zapewnić IO Interactive środki na kolejne produkcje, a wiemy, że studio już nad jedną pracuje. 

Wśród tytułów, których możemy się spodziewać od Duńczyków, jest gra o słynnym agencie 007. Na razie nie wiemy za wiele o powstającej produkcji, ale ostatnio twórcy przyznali, że stworzą własną historię Jamesa Bonda, która nie będzie nawiązywać do żadnego z filmów. Potwierdzili również, że nie pojawi się w niej żaden z aktorów odtwarzających rolę słynnego agenta. 

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)