Harry Potter Wizards Unite - koniec gry. Padły daty

Strona głównaHarry Potter Wizards Unite - koniec gry. Padły daty
03.11.2021 13:57
harry potter
harry potter
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Harry Potter Wizards Unite to gra, która miała powtórzyć sukces Pokemon Go. Okazało się, że nie było to proste zadanie. Podjęto decyzję o zamknięciu serwerów gry opartej o uniwersum czarodzieja-okularnika.

Harry Potter Wizards Unite powstało na fali popularności Pokemon Go. Firma Niantic, po stworzeniu hitowej produkcji poświęconej kieszonkowym potworom, spróbowała swoich sił w przeniesieniu Harry’ego Pottera do świata rozszerzonej rzeczywistości. Skoro Pokemony przyciągnęły miliony graczy, to czemu nie Harry Potter?

Najwidoczniej coś poszło nie tak. Wydaje się, że na premierę Harry Potter Wizards Unite czekano zbyt długo. Pokemon Go zadebiutowało w lipcu 2016, gra o czarodziejach blisko 3 lata później. Szał na spacerowanie z nosem w telefonie zdążył już przeminąć, a wierni zbieracze Pokemonów raczej nie planowali porzucenia sprawdzonej już produkcji na rzecz gry z innego uniwersum.

W związku z tym podjęto decyzję o zamknięciu serwerów gry. Datę końca produkcji wyznaczono na 31 stycznia 2022 roku. 6 grudnia 2021 produkcja zniknie ze sklepów cyfrowych, a od 2 listopada ruszają specjalne wydarzenia w grze, które pozwolą spędzić ostatnie tygodnie na dużo przyjemniejszej zabawie niż standardowa.

Genshin Impact to prawdziwy hit. Zarabia więcej niż Pokemon GO
Genshin Impact to prawdziwy hit. Zarabia więcej niż Pokemon GO
Udostępnij:
Komentarze (0)