Pokemon GO zarobiło 5 miliardów dolarów w 5 lat. Dochody wciąż rosną

Według raportu Sensor Tower, w ciągu 5 lat od premiery, gracze wydali na Pokemon GO 5 miliardów dolarów. Porównując zarobki marki rok do roku, można zauważyć, że mimo upływu lat, ciągle rosną.

Pokemon GO
Pokemon GO

07.07.2021 10:13

Pokemon GO zadebiutowało na rynku w lipcu 2016 roku. Gra niemalże od razu stała się ogólnoświatowym hitem. Przez pewien czas można było odnieść wrażenie, że w Pokemon GOtarget="_blank"> grają po prostu wszyscy. Choć zainteresowanie grą z czasem wyraźnie spadło, co jest rzeczą naturalną, generowany przez nią dochód rósł z roku na rok.

Według raportu Sensor Tower, gra, za którą odpowiada Niantic, zarobiła w ciągu pięciu lat od premiery pięć miliardów dolarów, co czyni ją najlepiej zarabiającym produktem rozszerzonej rzeczywistości na świecie.

W pierwszej połowie 2021 roku Pokemon GO zarobiło 642 miliony dolarów. Drugą pozycję w tym zestawieniu zajmuje Dragon Quest Walk, którego zarobki w bieżącym roku osiągnęły poziom 261 milionów dolarów.

Na opublikowanym przez portal wykresie widać, że każdy kolejny rok Niantic zaczynało z większymi przychodami. W porównaniu z pierwszą połową 2020 roku, firma zarobiła na Pokemon GO aż o 34 procent więcej. Jeśli tegoroczną kwotę porównać do 2017 roku, zauważymy, że zarobki wzrosły aż o 130 procent.

Najwięcej pieniędzy płynie ze Stanów

Na Pokemon GO pieniądze najchętniej wydają Amerykanie. Odpowiadają oni za 36,6 proc. dochodów z gry. Na drugim miejscu uplasowali się Japończycy z wynikiem rzędu 32 procent. Podium zamykają Niemcy, którzy dostarczyli 5,4 proc. ze wspomnianej kwoty.

Jak widać mimo upływu lat gra osadzona w uniwersum Pokemon radzi sobie świetnie i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała ulec zmianie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
pokemon gozarobkiniantic
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.