Pokemon GO zarobiło 5 miliardów dolarów w 5 lat. Dochody wciąż rosną

Pokemon GO zarobiło 5 miliardów dolarów w 5 lat. Dochody wciąż rosną

Pokemon GO
Pokemon GO
07.07.2021 10:13

Według raportu Sensor Tower, w ciągu 5 lat od premiery, gracze wydali na Pokemon GO 5 miliardów dolarów. Porównując zarobki marki rok do roku, można zauważyć, że mimo upływu lat, ciągle rosną.

Pokemon GO zadebiutowało na rynku w lipcu 2016 roku. Gra niemalże od razu stała się ogólnoświatowym hitem. Przez pewien czas można było odnieść wrażenie, że w Pokemon GO grają po prostu wszyscy. Choć zainteresowanie grą z czasem wyraźnie spadło, co jest rzeczą naturalną, generowany przez nią dochód rósł z roku na rok.

Według raportu Sensor Tower, gra, za którą odpowiada Niantic, zarobiła w ciągu pięciu lat od premiery pięć miliardów dolarów, co czyni ją najlepiej zarabiającym produktem rozszerzonej rzeczywistości na świecie.

W pierwszej połowie 2021 roku Pokemon GO zarobiło 642 miliony dolarów. Drugą pozycję w tym zestawieniu zajmuje Dragon Quest Walk, którego zarobki w bieżącym roku osiągnęły poziom 261 milionów dolarów.

Na opublikowanym przez portal wykresie widać, że każdy kolejny rok Niantic zaczynało z większymi przychodami. W porównaniu z pierwszą połową 2020 roku, firma zarobiła na Pokemon GO aż o 34 procent więcej. Jeśli tegoroczną kwotę porównać do 2017 roku, zauważymy, że zarobki wzrosły aż o 130 procent.

Najwięcej pieniędzy płynie ze Stanów

Na Pokemon GO pieniądze najchętniej wydają Amerykanie. Odpowiadają oni za 36,6 proc. dochodów z gry. Na drugim miejscu uplasowali się Japończycy z wynikiem rzędu 32 procent. Podium zamykają Niemcy, którzy dostarczyli 5,4 proc. ze wspomnianej kwoty.

Jak widać mimo upływu lat gra osadzona w uniwersum Pokemon radzi sobie świetnie i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała ulec zmianie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)