Halo 1-4 w 4K 120FPS na Xbox Series X. I parę innych ulepszeń

Strona głównaHalo 1-4 w 4K 120FPS na Xbox Series X. I parę innych ulepszeń
21.10.2020 15:14
Halo: The Master Chief Collection obsłuży 4K przy 120 FPS na Xbox Series X
Halo: The Master Chief Collection obsłuży 4K przy 120 FPS na Xbox Series X
Źródło zdjęć: © Microsoft

"Halo: The Master Chief Collection" otrzyma ważną łatkę na Xbox Series X oraz Xbox Series S. Tuż po premierze konsol, będziemy mogli zagrać w serię Halo w 120 FPS, a na Series X – także przy jednoczesnym 4K.

bEqxpUTF

Microsoft, a konkretniej Saber Interactive i 343 Industries od kilku lat zajmowali się upiększaniem "Halo: The Master Chief Collection" (a przy okazji łataniem tej antologii). W rezultacie na Xbox One X mogliśmy zagrać w części od 1 do 4 oraz "Halo 3: ODST" w 4K wraz z HDR i 60 FPS. To spory skok zważywszy na to, że takie "Halo 3" na Xbox 360 chodziło w 1152 x 640 i 30 FPS.

Halo 3: czyli jak pokochałem serię, zaczynając ją od środka
Halo 3: czyli jak pokochałem serię, zaczynając ją od środka

Na "Halo Infinite" przyjdzie nam jeszcze poczekać do 2021 r., ale Microsoft przygotował miłą niespodziankę dla fanów, którzy zechcą sięgnąć po serię na konsolach nowej generacji Xbox Series X i S. Cała kolekcja Master Chiefa (z nie-masterchiefowym ODST) będzie grywalna w 120 FPS, a na Xbox Series X także w 4K Ultra HD. Na marginesie, jeśli chcesz uzyskać 4K i 120 FPS jednocześnie, musisz mieć jeden z telewizorów z pełnym wsparciem HDMI 2.1.

bEqxpUTH

To będzie aż czterokrotny skok płynności w porównaniu do oryginalnych wersji gier. Na tym jednak nie koniec, "Halo: Master Chief Collection" ma umożliwiać także międzygeneracyjną rozgrywkę, poprawę split-screena, a także suwak regulacji pola widzenia. To ostatnie rozwiązanie jest standardem w praktycznie każdej strzelance FPP na PC.

Aby otrzymać te usprawnienia trzeba jedynie posiadać kopię gry (cyfrowo albo na płycie) lub po prostu pobrać grę z katalogu Xbox Game Pass. Aktualizacja wskoczy już 17 listopada 2020 r., czyli tydzień po premierze konsol. W skład antologii Halo wchodzą: Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo: Reach i Halo 4.

bEqxpUUD