Gry z PlayStation zmierzają na Steam. Wiemy, ile ich będzie

Strona głównaGry z PlayStation zmierzają na Steam. Wiemy, ile ich będzie
30.10.2021 10:58
PlayStation Studios
PlayStation Studios

PlayStation coraz śmielej spogląda w kierunku Steam. Porty gier z konsol Sony na PC przestają być czymś szokującym. Wiemy już, ile nowych produkcji Japończycy mają zamiar zaprezentować na platformie Valve.

Przez lata Sony cieszyło się ekskluzywnością gier na PlayStation. Jakiś czas temu polityka Japończyków uległa zmianie. Dzięki temu produkcje, które początkowo dostępne były wyłącznie na PS4, trafiają na komputery osobiste.

Można tam zagrać już w takie tytuły jak Horizon Zero Dawn czy Days Gone, a niebawem na pecetach pokierujemy jednym z najpopularniejszych bohaterów ekskluzywnych gier z PlayStation, czyli synem Zeusa, Kratosem. Sony zapowiedziało niedawno premierę God of War z PlayStation 4. Wiemy, że nowych produkcji, które trafią na komputery osobiste, będzie jeszcze więcej.

Amazon Prime Gaming - listopad należy do nich. Zawstydzili PS Plus
Amazon Prime Gaming - listopad należy do nich. Zawstydzili PS Plus

W katalogu produkcji PlayStation Studios na Steam widnieje obecnie 30 produkcji. 6 z nich to podstawowe wersje gry, reszta to dodatki do produkcji Sony. Jeśli jednak spojrzymy w zakładkę About, zobaczymy, że liczba produkcji wynosi 50. Mamy zatem do czynienia z 20 pozycjami, które nie zostały jeszcze ujawnione.

Co jasne - rzecz ma się tu tak samo, jak w przypadku obecnie dostępnych produktów PlayStation Studios na Steam. Wśród 20 nowych pozycji, wiele z nich może okazać się tylko DLC do gier, a pełnych wersji będzie tylko kilka.

Jak obstawiacie - jaka będzie kolejna produkcja od Sony, która zawita na pecety? Macie jakieś konkretne typy?

Udostępnij:
Komentarze (5)