Gothic z łatką na Steamie. I problemami. Naprawia je THQ i społeczność

Gothic z łatką na Steamie. I problemami. Naprawia je THQ i społeczność17.03.2021 09:49
Gothic
Gothic
Źródło zdjęć: © Piranha Bytes

Jeśli ktoś z nas miał ochotę na pierwszą odsłonę serii Gothic, prawdopodobnie wybierał opcję z GOG-a. Steam, jak w przypadku wielu starych gier, mocno zawodzi. Teraz się to zmieniło.

Do odpalenia działającego "Gothika" na komputerze z Windowsem 10 w praktyce potrzebna była nie tylko sama gra, ale i zewnętrzne programy. To niestety spory problem wielkiego sklepu, który w wielu przypadkach nie kiwnie palcem w kierunku optymalizacji starszych tytułów, jego pomoc techniczna milczy, a liczyć można wyłącznie na społeczność i ich rozwiązania.

Nie inaczej było w przypadku "Gothika", ale specjalnie na okazję 20-lecia serii THQ Nordic postanowiło pochylić się na tym problemem. Oprócz zaprezentowania serii nowych screenów i informacji o "Gothic 1 Remake", firma wypuściła także SystemPack Patch. Czyli łatkę, która sprawia, że gra jest w stanie ruszyć bez dodatkowego softu.

SystemPack włącza się domyślnie po instalacji. Jeśli ktokolwiek stwierdzi, że woli jednak korzystać z poprzedniej wersji, może zmienić to w opcjach gry na Steamie (zakładka Beta).

Po pierwszej fali euforii szybko pojawiły się wkurzone posty graczy z różnych części świata, którzy donosili o zniknięciu ich rodzimych wersji językowych. Na szczęście na poprawę tego nie trzeba było czekać kolejnych 20 lat - ekipa z THQ po kilku godzinach poprawiła problem. Ale to nie jedyny problem.

Fani donoszą o kłopotach z odczytaniem starych save'ów oraz korzystania z różnych modów. Podstawową receptą na problem ma być wybranie we właściwościach gry w zakładce beta "originalRelease", następnie zainstalowanie fanowskiej łatki PlayerKit 1.8, a dopiero potem instalacja SystemPacka.

Dokładniejsze porady znajdziecie na oficjalnym Discordzie Gothika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)