Garść przed-BlizzConowych przecieków

Garść przed-BlizzConowych przecieków

Garść przed-BlizzConowych przecieków
Bartosz Witoszka
28.10.2019 14:12

Shadowlands, Overwatch 2, i kolejne przygody z artbookiem i Diablo IV.

Tegoroczny BlizzCon startuje już w tym tygodniu, jednak dla Blizzarda, który ciągle zmaga się ze złą prasą po tym, jak „Blitzchung” został wykluczony z profesjonalnych rozgrywek (linki do wpisów przybliżających całą sprawę na dole), będzie to szczególnie ważne wydarzenie. Dla firmy z tak dużą ilością fanów będzie to ważny czas i zarazem szansa na odwrócenie złej passy. A najprościej zrobić to zasypując graczy całą masą nowości do aktualnie wspieranych tytułów lub, co pokazała “zapowiedź” The Elder Scrolls VI na zeszłorocznym E3, dać sygnał, że pracę nad grą trwają.

W dobie mniej lub bardziej kontrolowanych przecieków tego typu konwenty tracą swój urok, jednak w przypadku BlizzConu ciężko raczej o zaskoczenia. Doskonale wiadomo jakimi markami dysponuje deweloper, jednak i tak nieoficjalne informacje o nowym rozszerzeniu do World of Warcraft czy Overwatchu 2 wzbudzają spore zainteresowanie.

Czym będzie Overwatch 2?

Zaczynamy od Overwatcha 2, o którym w ostatni weekend było dość głośno, głównie ze względu na ujawnione logo (okładka tego wpisu) i kilku informacji dotyczących możliwego kształtu tytułu. Zdaniem użytkownika Metro, którego wcześniejsze przecieki się potwierdziły, więc i tę informację można traktować jako coś prawdopodobnego, Overwatch 2 nie będzie całkowicie nową grą, a pewnym dużym uaktualnieniem już istniejącego tytułu. Metro porównał to do niedawnego uaktualnienie w Fortnite’cie, które Epic Games nazwało “Rozdział 2”. Blizzard nie chce dzielić społeczności wydając nową grę, dlatego wszystkie nowości wejdą w skład dużej aktualizacji, co wydaje się całkiem prawdopodobne.

Obraz
Obraz
Obraz

Na koniec Metro dodaje, że nie będzie możliwości przeniesienia przedmiotów czy progresu pomiędzy pierwszą a drugą częścią. Jeśli choć część z tych informacji się potwierdzi - Overwatch 2 ma być wielką aktualizacją - sugeruje to reset gry.

Obraz
Obraz

Inne, mniej prawdopodobne informacje sugerują, że pierwszy Overwatch przejdzie na model free-to-play, by zwolnić miejsce dla drugiej części z rozbudowanym trybem fabularnym.

Diablo IV coraz bardziej prawdopodobne

Dokładnie tydzień temu Dominik pisał dla Was o artbooku, w którym znajduje się “ponad 500 artworków z Diablo, Diablo II, Diablo III i Diablo IV”. Wczoraj, użytkownik “WeakAuras” udostępnił na swoim Twitterze stronę z tego artbooka, w której znajduje się wzmianka o Lilith (córka Mefista). Gracze mieli okazję z nią walczyć w drugiej części gry, a w nadchodzącej czwartej części ma ona przejść ogromną przemianę.

Co to dokładnie oznacza? Rzecz jasne nie wiadomo, ale chyba oczywistym jest, że zapowiedź czwartej już odsłony Diablo pojawi się na tegorocznym BlizzConie. Pewnie nie zabraknie też informacji o Diablo Immortal, wersji gry na urządzenia mobilne, która rok temu nie spotkała się z ciepłym przyjęciem. Może teraz, gdy najprawdopodobniej gracze dostaną czego chcą (czytaj Diablo IV), spojrzą na Immortala przychylniejszym okiem, jako alternatywy dla głównej gry?

Sam Blizzard nie specjalnie zresztą kryje się z tą informacją i we wczorajszym poście na oficjalnym Instagramie serii pojawił się hasztag “Diablo IV”.

Shadowlands nowym dodatkiem do World of Warcraft?

O tym, że przyszedł czas na nowe rozszerzenie do MMORPG-a Blizzarda chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Fabularne zakończenie Battle for Azeroth nastąpiło jeszcze we wrześniu, kiedy to został ujawniony filmik, więc teraz przyszła pora na nową opowieść. Od zapowiedzi ósmego dodatku minął niedługo dwa lata, więc prawdopodobnym jest, że na tegorocznym BlizzConie zostaniemy uraczeni przepięknym cinematickiem, zapowiadającym nowe rozszerzenie.

Według nieoficjalnych informacji jego nazwa to Shadowlands, co sugeruje nadruk na koszulkach i innych gadżetach, które będą dostępne podczas samego wydarzenia. Tytułowa kraina zawieszona jest pomiędzy Azeroth a Lodową Koroną Króla Lisza, który również odgrywa w tym przecieku ważną rolę. Na jednym ze zdjęć widzimy Bolvara Fordragona, który postanowił przejąć dowództwo nad Plagą po odejściu Arthasa i stał się tym samym nowym Królem Liszem.

Obraz

Na więcej informacji musimy poczekać niestety do samego BlizzConu, jednak sami przyznacie, że wydają się całkiem prawdopodobne, a takie wydarzenie to świetna okazja, żeby zapowiedzieć nowy dodatek. I uruchomić rzecz jasna przedsprzedaż na kolekcjonerskie wydanie, które rozejdzie się z prędkością światła.

BlizzCon 2019 rozpoczyna się już w ten piątek

Blizzard na razie nie wydał oświadczenia w tej sprawie i prawdopodobnie więcej na temat Overwatcha 2, Diablo IV czy Shadowlands usłyszymy dopiero przy okazji BlizzConu. Tak się złożyło, że jego początek wypada akurat w dniu Wszystkich Świętych, czyli ważnym święci dla części z nas, dlatego jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o zapowiedziach z tego wydarzenia, to już teraz zapraszam Was na relację, którą przygotuje prawdziwa ekspertka wszystkich gier “Zamieci”.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)