Netflix na konsoli? To bardzo nieekonomiczne rozwiązanie

Netflix na konsoli? To bardzo nieekonomiczne rozwiązanie

Xbox Series X
Xbox Series X
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
13.10.2022 22:05

Ile prądu zużywa nowoczesna konsola, wykorzystywana do oglądania na niej filmów w streamingu? W porównaniu z innymi rozwiązaniami - bardzo dużo.

Serwis FlatpanelsHD postanowił zbadać, na ile opłacalne jest używanie konsoli nowej generacji do oglądania materiałów w serwisach streamingowych. Można było przypuszczać, że istnieją bardziej ekonomiczne rozwiązania, ale nawet z tą wiedzą skala różnicy jest przytłaczająca.

Według wyników, uzyskanych we wspomnianym badaniu, PlayStation 5 podczas korzystania z aplikacji do streamingu zużywa 70-80W energii. Xbox Series X - 46-57W. Dla porównania - to od 18 do 25 razy więcej niż używany w tym celu Chromecast.

W obliczu nadchodzącego kryzysu energetycznego warto mieć to na uwadze i albo zainwestować w tego typu urządzenie albo korzystać z aplikacji w telewizorze - jeżeli mamy taką możliwość. 

Jest za tym jeszcze jeden argument - oprócz tego, że konsole pobierają więcej prądu, to nie za bardzo nadają się do tego typu zastosowań. Cierpi na tym jakość i płynność obrazu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)