Forza Horizon 5. Ban na prawie 8000 lat za żart z polityka

Strona głównaForza Horizon 5. Ban na prawie 8000 lat za żart z polityka
30.11.2021 08:26
Forza Horizon 5 - ban na 8000 lat
Forza Horizon 5 - ban na 8000 lat
Źródło zdjęć: © Reddit

Forza Horizon 5 okazała się dużym hitem na premierę. Jednak już 3 tygodnie po debiucie gry pojawiła się pierwsza, drobna afera związana z grą. Gracze otrzymują blokady konta na blisko 8000 lat ze względu na nieodpowiednie grafiki.

Społeczność skupiona wokół gry Forza Horizon 5 jest oburzona. Na konta graczy nakładane są blokady na blisko 8000 lat. Na Reddicie powstają wątki, gdzie możemy przeczytać o horrendalnie długich banach, które otrzymują gracze bez wcześniejszego ostrzeżenia. Przyczyny takich blokad wydają się być niezrozumiałe.

Jeden z graczy poskarżył się, że został ukarany banem do końca roku 9999 za żart z polityka. Korzystając z opcji personalizacji pojazdów, umieścił na swoich wozach grafiki, na których główną rolę odgrywa Kim Dzong Un - przywódca Korei Północnej. Został on twarzą KFC. Pojawiły się też żarty z komunistycznego kraju w odniesieniu do jego polityki nuklearnej. Twórcy Forzy nie uznali żartu za zabawny.

Forza Horizon 5. Królowa wyścigów wróciła [Recenzja]
Forza Horizon 5. Królowa wyścigów wróciła [Recenzja]

Podobna historia spotkała użytkownika git-regret, który został zbanowany na taki sam okres za umieszczenie na aucie grafik z postaciami w stylistyce anime, których pozy były dwuznaczne. W dodatku były one skąpo ubrane (trzeba jednak zaznaczyć, że nie były nagie).

Forza Horizon 5 - ban na 8000 lat
Źródło zdjęć: © Reddit
Forza Horizon 5 - ban na 8000 lat

Jak sądzicie, czy twórcy powinni tak restrykcyjnie karać graczy za umieszczanie na samochodach grafik, których nie akceptują? Być może permanentny ban powinien być poprzedzony krótszą blokadą lub ostrzeżeniem? A może w ogóle nie powinni reagować, dopóki sytuacja nie jest jawnym łamaniem zasad - na przykład przez umieszczanie treści dla dorosłych lub nawoływanie do nienawiści?

Udostępnij:
Komentarze (44)