Forza Horizon 5. Ban na prawie 8000 lat za żart z polityka

Forza Horizon 5. Ban na prawie 8000 lat za żart z polityka

Forza Horizon 5 - ban na 8000 lat
Forza Horizon 5 - ban na 8000 lat
Źródło zdjęć: © Reddit
30.11.2021 08:26

Forza Horizon 5 okazała się dużym hitem na premierę. Jednak już 3 tygodnie po debiucie gry pojawiła się pierwsza, drobna afera związana z grą. Gracze otrzymują blokady konta na blisko 8000 lat ze względu na nieodpowiednie grafiki.

Społeczność skupiona wokół gry Forza Horizon 5 jest oburzona. Na konta graczy nakładane są blokady na blisko 8000 lat. Na Reddicie powstają wątki, gdzie możemy przeczytać o horrendalnie długich banach, które otrzymują gracze bez wcześniejszego ostrzeżenia. Przyczyny takich blokad wydają się być niezrozumiałe.

Jeden z graczy poskarżył się, że został ukarany banem do końca roku 9999 za żart z polityka. Korzystając z opcji personalizacji pojazdów, umieścił na swoich wozach grafiki, na których główną rolę odgrywa Kim Dzong Un - przywódca Korei Północnej. Został on twarzą KFC. Pojawiły się też żarty z komunistycznego kraju w odniesieniu do jego polityki nuklearnej. Twórcy Forzy nie uznali żartu za zabawny.

Podobna historia spotkała użytkownika git-regret, który został zbanowany na taki sam okres za umieszczenie na aucie grafik z postaciami w stylistyce anime, których pozy były dwuznaczne. W dodatku były one skąpo ubrane (trzeba jednak zaznaczyć, że nie były nagie).

Forza Horizon 5 - ban na 8000 lat
Forza Horizon 5 - ban na 8000 lat© Reddit

Jak sądzicie, czy twórcy powinni tak restrykcyjnie karać graczy za umieszczanie na samochodach grafik, których nie akceptują? Być może permanentny ban powinien być poprzedzony krótszą blokadą lub ostrzeżeniem? A może w ogóle nie powinni reagować, dopóki sytuacja nie jest jawnym łamaniem zasad - na przykład przez umieszczanie treści dla dorosłych lub nawoływanie do nienawiści?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)