Far Cry 6 opóźniony - a Ubisoft nie marnuje okazji do "przygadania" CD Projektowi

Strona głównaFar Cry 6 opóźniony - a Ubisoft nie marnuje okazji do "przygadania" CD Projektowi
31.10.2020 00:13
Far Cry 6
Far Cry 6

O opóźnieniu najnowszej części Far Cry'a dowiadujemy się bez wielkiego halo, niejako przy okazji. Można było nieomal przeoczyć. A chwilę po zapowiedzi późniejszej premiery Cyberpunka 2077 Ubisoft próbuje obrócić całą sprawę w coś pozytywnego.

Przedwczoraj odbyła się tradycyjna rozmowa włodarzy Ubisoftu z najważniejszymi inwestorami. W jej trakcie okazało się, że premiera gier "Far Cry 6" i "Rainbow Six: Quaranine" będzie opóźniona. Zamiast, jak planowano wcześniej, 18 lutego 2021, gra ukaże się według nowego planu w przyszłym roku fiskalnym. Czyli pomiędzy kwietniem 2021 a marcem 2022.

Niewątpliwie w reakcji na również niedawno ogłoszone 3-tygodniowe opóźnienie "Cyberpunka", Ubisoft na oficjalnym profilu "Far Cry'a" na Facebooku zamieścił powyższą wiadomość.

Słowa o tym, jak to pracujący nad grą zespół dostał więcej czasu na jej ukończenie, jednocześnie mogąc "skoncentrować się na dobrym samopoczuciu w obecnej sytuacji na świecie", niewątpliwie odnosi się do niekorzystnych doniesień na temat kultury pracy w CD Projekcie i obowiązkowych nadgodzin, jakie wyrabiają pracujący nad "Cyberpunkiem 2077".

Z jednej strony wszystko to oczywiście biznes i budowanie wizerunku, ale z drugiej - trudno nie przyznać Ubisoftowi racji. Na tym zresztą przyjacielskie przytyki pomiędzy firmami się nie kończą...

Cóż, pozostaje nam czekać!

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)