Epic Games Store rozdaje darmowe gry, ale to Steam dalej bije rekordy

Na Steam trwa zimowa wyprzedaż
Na Steam trwa zimowa wyprzedaż
Adam Bednarek

03.01.2021 14:14, aktual.: 03.03.2022 02:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oczywiście to nie oznacza, że taktyka Epic Games Store nie jest skuteczna. Póki co Steam może uśmiechać się widząc starania bogatego konkurenta.

25 415 080 osób zalogowanych jednocześnie - to rekord, który na Steam ustanowiono 2 stycznia. Poprzedni wynosił 24,8 mln i został pobity kilka tygodni temu. 

Zapewne w biciu rekordu pomogła trwająca zimowa wyprzedaż, okres świąteczno-noworoczny, ale też pandemia. Steam notuje wysokie liczby jednocześnie zalogowanych użytkowników od dawna. Poprzedni rekordowy wynik, czyli 24,8 mln, był szóstym rekordem w 2020 roku!

To szczególnie ciekawe, biorąc pod uwagę ofensywę Epic Games Store. Gigant ciągle rozdaje darmowe gry. Kolekcja zbudowana w ten sposób puchnie, ale jak widać użytkownicy wciąż traktują sklep jako dodatek, bo codzienność to Steam. 

Owszem, Epic też rośnie w siłę. Coraz więcej gier kupić można wyłącznie na tej platformie. Ale póki co Steam nie traci, a nawet wręcz przeciwnie - stale zyskuje. Czy w takim razie Epic zmieni swoją politykę? A może przeznaczy jeszcze więcej pieniędzy na darmowe produkcje i tytuły na wyłączność? Bitwa dopiero się rozkręca. 

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Imperatory
Imperatory© WP
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)