Epic Games Store z 61 milionami użytkowników miesięcznie

Epic Games Store z 61 milionami użytkowników miesięcznie

Epic Games Store z 61 milionami użytkowników miesięcznie
23.06.2020 19:23

Strategia rozdawnictwa zdaje się przynosić efekty.

Wygląda na to, że przynajmniej pod jednym względem program rozdawania gier przez Epic Games Store przyniósł efekty. Jak chwali się Epic, jego sklep ma aktualnie już 61 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Średnia maksymalna liczba aktywnych użytkowników plasuje się zaś na poziomie 13 milionów.

Dla porównania, w przypadku Steama liczba aktywnych użytkowników miesięcznie wyniosła w zeszłym roku średnio 95 milionów. Epic wciąż jest więc mniejszy, ale - przynajmniej pod względem liczby korzystających z niego graczy - wcale nie aż tak dużo, jak mogłoby się wydawać.

Oczywiście nie mówi to jeszcze nic na temat sprzedaży gier w sklepie. Można podejrzewać, że wielu użytkowników EGS loguje się do niego tylko po to, by odbierać i korzystać z darmowych gier... A jednak wygląda też na to, że wielu z nich pozostaje na dłużej.

Pozytywny wpływ rozdawania gier na późniejszą sprzedaż potwierdzał też na początku miesiąca Tim Sweeney. Jedno jest pewne - Epic Games Store donikąd się na razie nie wybiera i zamierza wciąż walczyć o pozycję na rynku. I chyba dobrze.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)