Elden Ring - Miyazaki opowiada o początkach współpracy z George R. R. Martinem

Elden Ring - Miyazaki opowiada o początkach współpracy z George R. R. Martinem

Elden Ring - Miyazaki opowiada o początkach współpracy z George R. R. Martinem
Tatiana Kowalczyk
14.06.2019 13:01

Twórca Soulsów opowiada o tym, kto do kogo pierwszy zagadał i jak wygląda podział ról przy projekcie.

No i podczas E3 potwierdziło się – George R. R. Martin robi grę wraz z From Software. Co prawda nie w uniwersum „Gry o Tron”, ale jak najbardziej mamy do czynienia z RPG osadzonym w czymś w rodzaju otwartego świata dark fantasy. Sprawdziły się też doniesienia o jeździe konnej.

Teraz Hidetaka Miyazaki zabiera głos w sprawie współpracy z Martinem. To FromSoftware zrobiło pierwszy krok, a sam Miyazaki przyznaje, że nie miał pojęcia, czy pisarz zechce się z nim spotkać. Koniec końców jednak nawiązanie współpracy nastąpiło stosunkowo szybko.

Nie rozmawiali ponoć o grach From Software, ale jeden z pracowników Martina wydawał się wielkim fanem Dark Souls.

Jeśli natomiast chodzi o podział obowiązków obu panów przy projekcie, Miyazaki odpowiadał za wizję i pomysł na motyw przewodni gry, które nakreślił twórcy „Gry o Tron”. Teraz zajmuje się fabułą, a Martin – tworzeniem mitologii świata Elden Ring, którą będziemy odkrywać poprzez eksplorację.

ELDEN RINGデビュートレーラー【2019 E3】

Twórca Soulsów podkreślił, że jest wielkim fanem dzieł pisarza i uwielbia zarówno książkowe „Pieśni Lodu i Ognia”, jak i serialową adaptację. Wyjawił też, że bardzo podobały mu się powieści Martina „Ostatni rejs ‘Fevre Dream’” i „Tuf Wędrowiec”.

Czy na podstawie Elden Ring powstanie powieść? Na ten moment takich planów nie ma, a sam Miyazaki powątpiewa, czy byłby to dobry pomysł, jako że idąc tą drogą większość tajemnic zostałaby odkryta – a umówmy się, w jego grach chodzi o coś zupełnie innego.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)