EA przelicytowało Take-Two. Na stole 1,2 miliarda dolarów

EA przelicytowało Take-Two. Na stole 1,2 miliarda dolarów

Walka o Codemasters trwa. Na stole 1,2 miliarda dolarów
Walka o Codemasters trwa. Na stole 1,2 miliarda dolarów
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl
14.12.2020 10:51, aktualizacja: 02.03.2022 20:43

Walka o Codemasters trwa w najlepsze. Gdy wydawało się, że Take-Two przejmie brytyjskie studio z początkiem 2021 r., do gry wkroczyło Electronic Arts.

W listopadzie miało dojść do porozumienia na linii Take-Two Interactive i Codemasters. Ci pierwsi zaoferowali wykup brytyjskich gigantów za astronomiczną kwotę niespełna 1 miliarda dolarów. Do przejęcia miało dojść w pierwszym kwartale 2021 r. Pisał o tym m.in. BuisnessWire.

Teraz okazuje się, że chrapkę na Codemasters (a więc na takie marki jak: "Dirt", "Project Cars" czy "F1") ma również Electronic Arts. Jak podaje CNBC, EA podjęło decyzję przebicia oferty Take-Two. Na przysłowiowym stole pojawiła się kwota 1,2 miliarda dolarów.

„Zarząd Codemasters rozważył różne aspekty oferty EA i uważa, że ​​stanowi ona lepszą ofertę dla akcjonariuszy w porównaniu z tą złożoną przez Take-Two” - poinformowała brytyjska firma w oficjalnym komunikacie.

Warto przy tym dodać, że wartość rynkowa Take-Two wyceniana jest na około 13 miliardów dolarów. Electronic Arts ma być z kolei warte 40 miliardów dolarów.

Nieoficjalnie mówi się też, że oferta złożona przez Take-Two choć brzmi imponująco, nie usatysfakcjonowała wszystkich członków zarządu Codemasters. Powód? Propozycja nie składała się wyłącznie z gotówki, ale również akcji. A ich wartość jest zależna od sytuacji na nowojorskiej giełdzie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)