Dying Light 2 będzie żyć długo. Techland obiecuje 5 lat wsparcia

Strona głównaDying Light 2 będzie żyć długo. Techland obiecuje 5 lat wsparcia
17.01.2022 10:06
Dying Light 2
Dying Light 2
Źródło zdjęć: © igdb.com

Dying Light 2 to produkcja, która stara się za wszelką cenę zaskarbić sobie sympatię graczy. Raz wychodzi to lepiej, raz gorzej. Najnowsza deklaracja mówi, że Techland planuje wspierać grę przez 5 lat od premiery.

Dying Light 2 to jedna z gier, które wzbudzają duże nadzieje i wiele osób po prostu nie może się jej doczekać. Świadczy o tym choćby fakt, że przez cały 2021 rok była najchętniej dodawaną do list życzeń produkcją na Steam. Zapowiada się, że produkcja Techlandu zapewni masę zabawy. Deweloper obiecuje aż 5 lat wsparcia.

Taka deklaracja raczej nie może zostać przyjęta przez społeczność źle. Inaczej było z podaniem czasu niezbędnego do ukończenia Dying Light 2. Twórcy stwierdzili, że odkrycie wszystkich zakończeń i "wyczyszczenie" mapy, przez odkrycie wszystkiego, co możliwe, zajmie graczom aż 500 godzin. Niektórych ta długość przestraszyła.

Samo długie wsparcie to ukłon w stronę graczy. Mówi o tym wprost Sheri Kryeziu. We wpisie na Twitterze poinformował on o planie pięciu lat wsparcia Dying Light 2. Zaznaczył przy tym, że przez wsparcie rozumie DLC fabularne, wydarzenia w grze, nowe lokalizacje i nowe przedmioty umieszczone w grze. Na końcu wpisu znalazło się miejsce na pochwalenie pracodawcy.

"Dla mnie to jeden z podstawowych powodów, dla których dołączyłem do Techlandu. Po pierwsze gracze".

Oczywiście istnieje możliwość, że to tylko czcze gadanie. Z tej obietnicy Techland będziemy mogli rozliczyć dopiero za pięć lat. Biorąc jednak pod uwagę, jak długo wspierana była pierwsza część Dying Light, możemy uwierzyć w te słowa. Hitowa gra Techlandu zadebiutowała w 2015 roku. Mimo to dodatek Hellride trafił w nasze ręce dopiero w 2020 roku, a jesienią 2021 w grze zorganizowano wydarzenie z okazji Halloween.

Premiera Dying Light 2 zaplanowana jest na 4 lutego 2022 roku.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)