Dying 2 Know More. Jak przetrwać noc w Dying Light 2?

Premiera Dying Light 2 zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji w sieci pojawił się nowy odcinek serii Dying 2 Know More. W szóstym odcinku wystąpił Tymon Smektała, lead game designer z firmy Techland. Opowiedział o cyklu dnia i nocy.

Dying Light 2
Dying Light 2
Źródło zdjęć: © igdb.com

Już w tym tygodniu czeka nas premiera najbardziej wyczekiwanej polskiej gry od lat, czyli Dying Light 2. Ci, którzy chcą jak najbardziej zapoznać się z mechanikami gry przed jej pojawieniem się na rynku, powinni zainteresować się serią Dying 2 Know More, w której twórcy gry przybliżają swoją produkcję i tłumaczą, dlaczego podjęli takie, a nie inne decyzje.

W szóstym, finałowym epizodzie serii Dying 2 Know More głos zabrał Tymon Smektała, lead game designer z Techlandu. Opowiedział w nim o tym, jak działać będzie cykl dnia i nocy, z dużym naciskiem na funkcjonowanie nocy.

Jak słyszymy w materiale, twórcy musieli przebudować nieco mechaniki związane z porą dnia względem pierwszej części Dying Light. Z ich doświadczeń wynikało, że gracze unikali eksplorowania świata po zmroku, ponieważ stanowiło to zbyt duże wyzwanie, przy czym jednocześnie nie dawało wyraźnych korzyści.

Zareagowano na oba te problemy, sprawiając, że nocą bardziej będzie opłacało się eksplorować wnętrza budynków, a poziom trudności będzie wzrastał wraz z czasem eksploracji. Kiedy zarażeni rozpoczną pościg, łatwo nie będzie.

Premiera Dying Light 2 odbędzie się 4 lutego 2022 roku. W tym dniu produkcja trafi na komputery osobiste, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S. W przyszłości gra będzie dostępna też na Nintendo Switch.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (10)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.