Dwie darmowe gry podbijają Steama. Mają "przytłaczająco pozytywne" opinie

Dwie darmowe gry podbijają Steama. Mają "przytłaczająco pozytywne" opinie

Na Steamie jest wiele darmowych gier
Na Steamie jest wiele darmowych gier
Źródło zdjęć: © Steam
Arkadiusz Stando
05.04.2023 12:07, aktualizacja: 05.04.2023 13:52

Na Steamie można napotkać wiele darmowych produkcji - mniejszych czy większych. Zdarzają się tam prawdziwe perełki, które gracze oceniają przytłaczająco pozytywnie.

Steam prowadzi własne rankingi, ale nie do końca wiadomo, na podstawie jakich kryteriów przyznaje noty. Istnieją natomiast serwisy, które gromadzą dane takie jak np. oceny użytkowników, i zbierają je razem. Jednym z najlepszych przykładów jest Steam250, w którym możemy znaleźć najlepiej oceniane produkcje bieżącego roku.

I w top 5, a właściwie nawet już top 4, znajdziemy dwie gry o pizzy. Nic dziwnego, któż nie kocha pizzy? Z drugiej strony żadna z nich nie jest grą AAA, a przecież to te "powinny" najbardziej zadowalać graczy. Co więcej, jedna z nich jest w pełni darmowa, i chociaż krótka, to jak widać warto w nią zagrać.

Top 5 gier na Steamie według Steam250:

  1. Pizza Tower
  2. Resident Evil 4 (Remake)
  3. The Murder of Sonic the Hedgehog (darmowa)
  4. Pineapple on pizza (darmowa)
  5. Hi-Fi Rush

Hogwarts Legacy, chociaż wydawałoby się arcydziełem, to plasuje się dopiero na dziewiątej pozycji. Przed tegorocznym megahitem znalazła się nawet przekomiczna produkcja Crab Champions, w której można pograć krabem wyposażonym w potężną strzelbę i umiejętność dalekiego skakania. Szaleństwo, wróćmy do darmowych gier.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

The Murder of Sonic the Hedgehog i Pineapple on pizza - gry za darmo

Numer trzy na liście Steam250 to The Murder of Sonic the Hedgehog, darmowa gra, która na podstawie ponad 10 tysięcy głosów zbiera 98 proc. pozytywnych opinii. Nazwa gry właściwie wszystko wyjaśnia. Legendarny Sonic został zamordowany, a naszym zadaniem jest wyjaśnić zagadkę jego śmierci. Jest to gra typu point-and-click, więc nie wymaga zręczności czy większego skupienia.

Darmowe gry na Steamie radzą sobie całkiem nieźle
Darmowe gry na Steamie radzą sobie całkiem nieźle© Steam250

Kolejna darmowa pozycja to Pineapple on pizza, czyli ananas na pizzy. Gra zwróciła naszą uwagę już jakiś czas temu, ale po 8 dniach od premiery nadal otrzymuje przytłaczająco pozytywne opinie. Na podstawie ponad 10 tysięcy głosów, podobnie jak poprzednik, zdobywa 98 proc. pozytywnych opinii. Jest to dość nietypowa produkcja, a jej przejście zajmuje około 10 minut. Czy faktycznie chodzi w niej o pizzę? Sprawdźcie sami.

Więcej takich newsów znajdziesz na naszej stronie w kategorii Darmowe Gry.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)