Double Fine chce odzyskać prawa do Stacking, Costume Quest i Brütal Legend

Double Fine chce odzyskać prawa do Stacking, Costume Quest i Brütal Legend

Double Fine chce odzyskać prawa do Stacking, Costume Quest i Brütal Legend
marcindmjqtx
13.05.2013 09:07, aktualizacja: 05.01.2016 16:14

Czyżby Tim Schafer faktycznie planował kontynuacje?

Kilka dni temu szef studia przyznał w rozmowie z użytkownikami reddita, że myślał o zrobieniu sequeli kilku tytułów:

Tak, Psychonauts. Może Costume Quest, ponieważ co roku przypominam sobie o tej grze! (dzieje się w Halloween, dop. PK) Mam jeszcze wiele do powiedzenia jeśli chodzi o Brütal Legend. Jest jednak jeden problem - Double Fine nie ma licencji na sprzedaż CC czy Stacking, co nieco kłóci się z podejściem Tima Schafera, który chciałby być niezależny od wydawców. Licencja jest aktualnie w rękach Nordic Games, które kupiło ją w wielkim pakiecie wraz z innymi grami od THQ.

Moglibyśmy zrobić więcej tych gier. Nadal mamy prawa do marki, ale chcielibyśmy także móc mieć także prawa do sprzedaży. Jednocześnie będzie chciał odzyskać od EA prawa do sprzedaży Brütal Legend a od Microsoftu - Iron Brigade/Trenched.

Jak się domyślam, prawa do sprzedaży dotyczą wersji pudełkowych, skoro aktualnie studio sprzedaje Costume Quest, Stacking i Brutalną Legendę za pośrednictwem Humble Bundle. Jeszcze przez 8 dni można je mieć za ok. 25 zł.

Poza tym Double Fine kończy teraz swoją "przygodówkę z Kickstartera" - Broken Age. Podobno studio eksperymentuje też z PS4 - Sony zgłosiło się do nich z propozycją robienia gier na tę konsolę.

Czy Schafer naprawdę zamierza zrobić kontynuacje Brütal Legend albo Costume Quest, czy stara się tylko odzyskać kontrolę nad swoimi grami? Czas pokaże, ale trzymam kciuki za to pierwsze.

Choć z drugiej strony DF nie robiło dotychczas kontynuacji, zawsze celowało w nowe pomysły. To też było dobre... Oryginalność czy więcej Brütal Legend? Ciężki wybór.

Paweł Kamiński

[CVG]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)