Dostępność Xbox Series X|S w Polsce. Oficjalny komunikat Microsoftu

Dostępność Xbox Series X|S w Polsce. Oficjalny komunikat Microsoftu

Microsoft Xbox Series X
Microsoft Xbox Series X
Barnaba Siegel
04.11.2020 17:15, aktualizacja: 03.03.2022 07:36

Cały świat pisał o wyprzedanych w pre-orderach PlayStation 5. Na Polygamii donosiliśmy również, że prawdopodobnie nie zobaczymy PS5 w sklepach w dniu premier. W przypadku nowego Xboksa sytuacja jest zdecydowanie lepsza.

Tuż przed premierą konsoli polski przedstawiciel Microsoftu informuje, że przez koronawirusa i obostrzenia w handlu nie trafi do nas mniej konsol Xbox Series X i S, niż planowano. Jednocześnie, czy nie daje 100 proc. gwarancji, że dla wszystkich starczy.

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą ograniczeń w handlu detalicznym wywołaną pandemią Covid-19, Microsoft pragnie zapewnić, iż ilości konsol Xbox Series X|S alokowane na polski rynek pozostaną bez zmian. Liczymy w związku z tym, że osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe, otrzymają konsole w terminie premiery, tj. 10.11.2020. Zakładamy też, że konsole Xbox Series X|S będą dostępne po premierze w sklepach internetowych oraz otwartych sklepach detalicznych. W celu uzyskania dalszych szczegółów nt. sprzedaży urządzeń marki Xbox prosimy o kontakt z poszczególnymi sieciami sprzedaży. Nasi Partnerzy detaliczni przygotowują rozwiązania po swojej stronie.

Oficjalny komunikat Microsoft

I chociaż w komunikacie padają słowa "liczymy" i "zakładamy", wydaje się, że powodów do obaw nie ma. W przypadku XSX nie pojawiały się doniesienia o brakach i dostawach w późniejszym terminie.

A co z tymi, którzy chcieli odebrać konsolę osobiście, ale 10 listopada zastaną zamknięty w wyniku obostrzeń przez sklep? Każdy sklep będzie ustalał własne zasady odbioru i wysyłki. Niektórzy otrzymają towar darmowym kurierem.

"Konsole nowej generacji, które zostały zamówione z odbiorem w salonie, wyślemy do Paczkomatu lub kurierem na wskazany przez klienta adres. Oczywiście na nasz koszt. (...) Przyjęliśmy zasadę, że wszelkie zakupy powyżej tysiąca złotych przekierujemy z salonu do Paczkomatu lub do kuriera. Jeżeli sprzęt z dostawą do salonu był w przedziale cenowym 500-1000 złotych, wtedy podzielimy się z klientem kosztami wysyłki. Jeśli cena była poniżej 500 złotych, wtedy koszt dostawy poniesie klient" - przekazał przedstawiciel sklepu x-kom serwisowi dobreprogramy.pl.

Problem z dostępnością PlayStation 5

Konsola Sony wyprzedała się na pniu. A nawet ci, którzy zamówili ją przedpremierowo, mogą nie otrzymać jej 19 listopada, w dniu premiery, a w kolejnej dostawie. A jak ze sprzedażą detaliczną PS5?

Jak ustaliła Polygamia, w sklepach Euro RTV AGD, Media Markt, Media Expert oraz x-kom PlayStation 5 ma nie być dostępne w salonach na dzień premiery. Wszyscy czekają na kolejną dostawę.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)