Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

PlayStation 5. W dniu premiery konsoli prawdopodobnie nie będzie w polskich sklepach

Strona głównaPlayStation 5. W dniu premiery konsoli prawdopodobnie nie będzie w polskich sklepach
19.10.2020 15:42
ps5 playstation 5
ps5 playstation 5
Źródło zdjęć: © Sony
bDKadfTq

Polygamia wypytała czołowe polskie sklepy stacjonarne o to, czy dostaniemy konsolę PS5 w dniu jej premiery - 19 listopada. Wiele wskazuje na to, że niestety nie.

bDKadfSJ

Zainteresowanie konsolą PlayStation 5 przerosło przewidywania producenta i sklepów na całym świecie. Widać to było już w momencie rozpoczęcia przedsprzedaży, gdy dostępne konsole wyprzedały się w ciągu kilkudziesięciu minut. Teraz okazuje się, że - o ile nic się w międzyczasie nie zmieni - to 19 listopada ze sklepów wiele osób odejdzie z kwitkiem.

Skontaktowaliśmy się z największymi sklepami z elektroniką w Polsce, aby zapytać, czy prowadzą jeszcze przedsprzedaż konsoli PlayStation 5. Okazało się, że nie tylko nie prowadzą, ale też wyprzedały już cały zapas dostarczony im przez Sony. Nie przyjmują też kolejnych zamówień, bo nie wiedzą kiedy mogą spodziewać się nowej dostawy urządzeń.

- Wszystkie konsole dostępne w przedsprzedaży zostały już sprzedane - mówi Wioletta Batóg, rzecznik sklepów MiediaMarkt oraz Saturn. - W związku z tym już nie prowadzimy sprzedaży. Zakupione w przedsprzedaży konsole będą dostępne od dnia premiery. Nie mogę natomiast na razie potwierdzić dostępności konsol dla pozostałych klientów, tzn. tych, którzy nie kupili w przedsprzedaży.

bDKadfSL
PlayStation 5. Wszystko, co musisz wiedzieć. Najnowsze informacje
PlayStation 5. Wszystko, co musisz wiedzieć. Najnowsze informacje

- Nie mamy informacji potwierdzających dostawę konsol PlayStation 5 i z tego względu, w trosce o naszych klientów i możliwy długi czas oczekiwania na produkt, nie przyjmujemy na nie zamówień - mówi Karol Grzegorek, Szef Działu Handlowego, RTV EURO AGD. - Nie mamy potwierdzonych informacji, jak będzie sytuacja wyglądała 19.11. Termin dostawy konsol zależny jest od producenta.

PlayStation 5 nie kupisz w Polsce w dniu premiery

Taka sama sytuacja jest w sklepach Euro RTV AGD, Media Expert i X-kom. Sklepy nie wystawią konsol na sprzedaż w dniu premiery, o ile nie pojawi się kolejna dostawa.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z PlayStation Polska, firma odmówiła udzielenia komentarza.

bDKadfTH