Dostawy PlayStation 5? Problemy mogą potrwać do 2022

Jim Ryan
Jim Ryan
Źródło zdjęć: © Bloomberg via Getty Images | Bloomberg

24.02.2021 14:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jim Ryan, szef PlayStation mówi, że choć konsol PlayStation 5 będzie na rynku przybywać, ich dostępność jeszcze długo może być problematyczna.

Jim Ryan twierdzi, że "dostępność PS5 będzie rosła z każdym miesiącem", ale nie wszystko jest w rękach Sony. Problemem jest trwający kryzys na rynku półprzewodników, których brakuje nie tylko im. Z niedoborami mierzą się również branże motoryzacyjne, smartfonowe czy pecetowe.

Rosnąca dostępność nie oznacza jednak, że konsole – tak PlayStation 5, jak i Xbox Series X|S - kupi każdy. Według ekspertów obecny popyt na next-geny przewyższa podaż o 30 proc. Produkcja idzie na tyle mozolnie, że sytuacja może potrwać nawet do końca 2022 roku.

Podczas rozmowy z magazynem GQ Ryan podzielił się też innymi ciekawostkami. "Jedna na cztery osoby spośród tych, które kupiły PlayStation 5, nie ma PS4. Z kolei około połowa z nich jest nowa w PlayStation Network" – wylicza. Jego zdaniem w przyszłości możemy się spodziewać większej liczby premierowych tytułów, które trafią bezpośrednio do abonentów PS Plus.

Ryan odniósł się również do nowości związanych z zestawami PS VR, które powstają z myślą o konsolach PlayStation 5. Jego zdaniem devkity są już gotowe i lada moment trafią do twórców.

Z kolei na pytanie: w jaką grę ostatnio grałeś na PS5? Jim Ryan wskazał "Astro's Playroom".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)