PS5 z potężną aktualizacją. Sony integruje się z Discord, VRR w 1440p i nie tylko

PS5 z potężną aktualizacją. Sony integruje się z Discord, VRR w 1440p i nie tylko

playstation 5
playstation 5
Źródło zdjęć: © Sony
08.03.2023 13:23, aktualizacja: 08.03.2023 14:57

Konsola Sony PlayStation 5 otrzymuje ogromną aktualizację, która wprowadza szereg długo oczekiwanych i niezwykle przydatnych funkcji. Nowy firmware to nie tylko VRR dla rozdzielczości 1440p.

Od plotek, przez testy, po pełnoprawną aktualizację PlayStation 5. Konsola otrzymuje nowy firmware, co z pewnością ucieszy użytkowników tego sprzętu. Daniem głównym jest wątpienia obsługa zmiennej częstotliwości wyświetlania (VRR) dla rozdzielczości 1440p.

Aktualizacja to również nowe funkcje społecznościowe, o których Sony nie zapomina. Integracja z Discordem postępuje: od teraz użytkownicy konsol PlayStation 5 mogą dołączyć do czatów głosowych. Pojawia się również nowa ikona, czyli "Dołącz do gry", z której skorzystamy z poziomu czatów grupowych.

Aktualizacja ułatwi proces przenoszenia danych w PS5

Zdaje się, że Sony wysłuchało opinii graczy. Nowa aktualizacja sprawia, że przenoszenie danych z PS4 do PS5 będzie uproszczone, będzie łatwiejsze. Po pobraniu lub instalacji gry, pojawi się specjalne powiadomienie mówiące o tym, że migracja danych zakończyła się pomyślnie i możesz uruchomić daną grę.

Sony wprowadza zmiany w bibliotece gier

Nowe filtry i nowe możliwości sortowania tytułów w bibliotece. Szukasz gier PS VR? Nie ma sprawy, ustawiasz odpowiedni filtr. To samo tyczy się PS VR2. Nowości jest jednak więcej:

  • Pojawia się nowa opcja "Znajomi, którzy grają", dzięki której sprawdzimy, czy nasi znajomi posiadają dany tytuł, czy są aktualnie online.
  • Od teraz możemy ręcznie przesyłać zrzuty ekranu oraz klipy do PlayStation App.
  • Kolejna nowość to udostępnianie ekranu znajomym lub wysyłanie im prośby o udostępnienie.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)