Diablo 2: Resurrected. Są szczegóły dotyczące nadchodzących testów

Diablo 2: Resurrected. Są szczegóły dotyczące nadchodzących testów

Diablo 2: Resurrected
Diablo 2: Resurrected
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.03.2021 18:04

W ostatnich wywiadach Blizzard zdradził nieco więcej szczegółów dotyczących remake’u swojego kultowego hack’n’slasha. Dowiedzieliśmy się m.in. sporo na temat planowanych alfa-testów "Diablo 2: Resurrected" oraz obsługi kontrolera DualSense do PS5.

"Diablo 2: Resurrected" to zdecydowanie jeden z niewielu rekame’ów, na które czekam i podejrzewam, że nie jestem w tym odosobniona. Tym bardziej cieszą wszelkie wiadomości, którymi dzieli się Blizzard.  

Serwis UnGeek dotarł do informacji, że "Diablo 2: Resurrected" otrzyma unikatowe wsparcie dla konsolowych kontrolerów, w tym wykorzysta unikatowe funkcje pada DualSense do PS5. 

- Wciąż myślimy nad tym, jak chcemy wykorzystać DualSense, ale haptyczne sprzężenie zwrotne w tym kontrolerze jest naprawdę ekscytującą rzeczą, więc zamierzamy się upewnić, że z niego skorzystamy - powiedział deweloper Robert Gallerani.

Odnowiona wersja gry zyska interfejs przystosowany do obsługi kontrolerów, co nie jest dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że gra ukaże się również na konsole. Gallerani zapewnił, że w kwestii sterowania zdobyli duży doświadczenia, tworząc porty "Diablo III" na konsole PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. 

To jednak nie koniec nowości, ogłoszonych przez Blizzarda. Jak dowiedział się PCGamersN, twórcy potwierdzili, że planują dwa techniczne alfa-testy, które sprawdzą najważniejsze elementy gry w kampanii dla jednego gracza oraz infrastruktury sieciowej i trybu wieloosobowego. 

- Zaczniemy od technicznej alfy trybu dla jednego gracza, a potem będziemy mieli drugą techniczną alfę, która będzie testować rozgrywkę wieloosobową i obejmie tzw. stress test - powiedział główny producent gry Chris Lena. 

Na razie nie ma pewności, kiedy odbędą się testy, ale Lena zapewnia, że będą mieć miejsce jeszcze w tym roku. Dodatkowo podkreśla, że mogą one przynieść wiele zmian w balansie gry, co powinno przypaść do gustu zarówno starym, jak i nowym graczom. 

Blizzard poszukuje chętnych do alfa-testów, więc jeśli chcecie mieć swój udział w ożywianiu legendy, możecie zgłosić się na oficjalnej stronie "Diablo 2: Resurrected"

Przypominamy, że "iablo 2: Resurrected" ukaże się w 2021 roku na PC oraz konsole: Xbox One, Xbox Sereis X i S, PS4 i PS5 oraz Nintendo Switch. A ponieważ nie znamy dokładnej daty premiery, czekając, można wypróbować "Diablo: Immortal".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)