Days Gone 2 nie będzie, bo gracze nie kupują gier w pełnej cenie – twierdzi reżyser

Days Gone 2 nie będzie, bo gracze nie kupują gier w pełnej cenie – twierdzi reżyser

Days Gone 2 nie będzie, bo gracze nie kupują gier w pełnej cenie – twierdzi reżyser
Źródło zdjęć: © PlayStation
19.04.2021 13:27

Scenarzysta i reżyser “Days Gone”, John Garvin odniósł się ostatnio do informacji o tym, że gra nie otrzyma kontynuacji. Winy upatrywał w braku wsparcia ze strony graczy, którzy nie kupili tytułu za pełną cenę. Jego wypowiedź wywołała wiele kontrowersji.

“Jeśli uwielbiasz jakąś grę, to ją ku*wa kupuj za pełną cenę” – grzmiał Garvin w rozmowie z Davidem Jaffe na jego kanale na YouTube. “Tyle razy widziałem jak gracze mówili, że kupili ‘Days Gone’ na wyprzedaży albo pobrali z PS Plus” – dodał.

Według scenarzysty i dyrektora kreatywnego stojącego za apokaliptyczną grą akcji z zombiakami i motocyklami za sytuację odpowiada bardzo prosta zależność. “’God of War’ zadebiutował z kilkoma milionami sprzedanych sztuk na starcie, a ‘Days Gone’ na takie wsparcie nie mogło liczyć”. Jego zdaniem sprzedaż na premierę jest tutaj kluczowa.

Niedawno z raportu Bloomberga dowiedzieliśmy się, że “Days Gone 2” nie powstanie. Powód? Długi czas przygotowywania oryginału i oceny nienajwyższych lotów. W przypadku Sony, które przyzwyczaiło graczy do szlagierów ze średnią ocen na Metacritic w okolicach 90/100 – tutaj było “zaledwie” 71/100. Mimo wszystko gra zaskarbiła sobie uznanie wielu graczy. Wartości wymierne rynku okazały się jednak bezlitosne.

“Nie narzekajcie, że gra nie otrzyma kontynuacji, jeśli jej nie wspieracie” – taki przekaz ma do graczy Garvin. Jego słowa wzbudziły jednak kontrowersje. Wielu komentatorów poczuło, że gracze mają zawsze kupować gry w pełnej cenie lub oczekiwać, że nabędą świetny produkt zanim czegokolwiek się o nim dowiedzą.

“Obwinianie konsumentów za to, że nie kupują gier w ciemno kiepsko świadczy o twórcy. Niektórzy z nich nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek, tym bardziej gdy gra ma pewne niedoróbki, a recenzje są mieszane.” – odparł Yong Yea, aktor głosowy z branży gier. “Kupowanie tytułów na wyprzedażach wcale nie znaczy, że ktoś wspiera twórców w mniejszym stopniu albo chce, aby gra stała się klapą. Ludzie po prostu chcą zapłacić tyle, ile według nich gra jest warta” – dodał.

Garvin wytłumaczył później, że jego wypowiedzi nie odnosiły się specyficznie do “Days Gone”, ale do rynku gier w ogóle. Mimo wszystko trudno winić społeczność graczy za takie odczytanie jego słów, gdy to on odpowiadał za “Days Gone”, a całkiem niedawno napłynęły wieści o skasowaniu sequela.

 "Days Gone" zadebiutuje na PC dnia 18 maja 2021 r. ze wsparciem formatu 21:9, możliwością wygenerowania 500 zombiaków na ekranie i odblokowanym klatkażem.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)