Darmowe gry wojenne na Steam. Wirtualne pole bitwy

War Thunder
War Thunder
Źródło zdjęć: © War Thunder
Marcin Hołowacz

28.07.2022 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gry wojenne występują także w wersjach free to play, więc każdy może się z nimi zapoznać bez wydawania jakichkolwiek pieniędzy. Podrzucamy parę pomysłów na bezpłatne, wirtualne pole bitwy.

War Thunder

War Thunder pozwala uczestniczyć w satysfakcjonujących bataliach, które wymagają odpowiedniej strategii oraz umiejętności. Gra ma wiele zalet i potrafi wciągać, ale nie jest pozbawiona wad. W oczach wielu osób jedną z głównych bolączek może być fakt, że tytuł nie jest pozbawiony mechanizmów P2W (pay to win). W związku z tym, jeżeli ktoś zapłaci prawdziwymi pieniędzmi za lepszy sprzęt w grze, wtedy całkowicie darmowi gracze mogą odczuć, że są na straconej pozycji. Co do grafiki, same modele pojazdów potrafią wyglądać bardzo ładnie, choć czasem zdarzają się wyraźnie mniej imponujące przykłady. War Thunder pozwala kierować czołgami, samolotami oraz okrętami. Gra jest darmowa, więc można ją sprawdzić bez inwestowania jakichkolwiek środków.

World of Tanks

World of Tanks jest dobrą propozycją dla miłośników czołgów, ponieważ gra skupia się na umożliwieniu prowadzenia ciekawych starć pomiędzy opancerzonymi drużynami. Współpraca, odpowiednia strategia, wiedza i umiejętności będą pomocne w zdobyciu zwycięstwa. Gra nieustannie ewoluuje i otrzymuje nową treść, więc starzy bywalcy nie mogą narzekać na nudę. Kilkaset pojazdów, zróżnicowane mapy, możliwość nanoszenia ulepszeń na swoje czołgi, a wszystko to w ładnej oprawie graficznej. Jak to często bywa w bezpłatnych gach, World of Tanks zawiera mechaniki pay to win, co w oczach niektórych graczy może być sporą ujmą.

War Trigger 3

War Trigger 3 jest kolejnym tytułem, który przeniesie nas na wirtualne pole bitwy. Gracze mogą toczyć pojedynki między jednostkami piechoty, ale nie brakuje też pojazdów, jak chociażby czołgów. Istnieje sporo różnych trybów i gracze mogą bawić się np. w "Search and Destroy", "Survivor", "Team Deathmatch" i tak dalej. Gra ma już trochę przestarzałą oprawę wizualną, lecz w związku z tym, że jest to bezpłatna produkcja free to play, da się ją po prostu pobrać za darmo i przetestować. W pewnym sensie War Trigger 3 można uznać za budżetową wersję czegoś na wzór jednego z battlefieldów. Niestety popularność tej produkcji spadła na tyle, że na serwerach nie zawsze jest łatwo znaleźć większą liczbę graczy.

Black Squad

Black Squad to możliwość uczestniczenia w szybkich pojedynkach żołnierzy, co niektórym kojarzy się np. z serią Counter-Strike. Tytuł oferuje sporo różnych broni, skórek, a także map. Nacisk w zakresie samej rozgrywki został położony przede wszystkim na aspekty pierwszoosobowej strzelanki, w której liczy się refleks i celność. Produkcja nie podejmuje prób odwzorowania wysokiego stopnia realizmu, bo zamiast tego skupia się na samym aspekcie współzawodnictwa. Mimo wielu lat na karku Black Squad wciąż ma swoich miłośników, a zabawa z tytułem nadal jest satysfakcjonująca.

Heroes & Generals

Heroes & Generals wyróżnia się pomysłem związanym ze skalą naszych poczynań. Jeżeli uczestniczymy w jakimś starciu, to wynik całej rozgrywki przełoży się na zmiany, które widać na mapie Europy. Poza tym jest to po prostu drugowojenny FPS, w którym wybieramy stronę konfliktu i wkraczamy na pole bitwy. Gra ma także pojazdy, więc miłośnicy sterowania czołgami powinni być zadowoleni. W gruncie rzeczy Heroes & Generals to całkiem udana strzelanka osadzona w realiach drugiej wojny światowej i jeśli ktoś ma ochotę się z nią zapoznać, będzie mógł to zrobić za darmo.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)