Darmowe gry online. Ciekawe gry przeglądarkowe (cz. 2)

Darmowe gry online. Ciekawe gry przeglądarkowe (cz. 2)

Gry przeglądarkowe
Gry przeglądarkowe
Źródło zdjęć: © Anocris, OGame, Tzared
Marcin Hołowacz
24.06.2022 12:05, aktualizacja: 26.06.2022 10:48

Wystarczy odpalić przeglądarkę internetową i można cieszyć się naprawdę sporą dawką bezpłatnych gier. Zerknijmy na niektóre z tych ciekawszych.

Jakie darmowe gry są fajne? Przyglądamy się kilku z nich, ale trzeba przyznać, że w internecie znajduje się prawdziwy ocean bezpłatnych gier przeglądarkowych. My zerkamy na tytuły, które powinny przypaść do gustu m.in. miłośnikom strategicznego myślenia, planowania i podbijania!

OGame

OGame
OGame © OGame

Wydaje się, że rządzenie krajem to duże wyzwanie, lecz w OGame należy podjąć się kierowania losami całej planety. Gracz musi rozwijać nowe technologie, ulepszać struktury, dbać o pozyskiwanie surowców, a także pamiętać o swojej zdolności do obrony przed innymi. Z czasem kierowanie małą planetą przeradza się w próby tworzenia potężnej floty, kolonizowania kosmosu i wchodzenia w silne sojusze.

OGame pobudza wyobraźnię i z pewnością może być gratką dla fanów science fiction, ale dodatkowo ma szansę spodobać się wszystkim osobom, które lubią podejmować strategiczne decyzje i budować wielkie imperia. Na koniec trzeba jeszcze podkreślić, że jest to darmowa gra przeglądarkowa z minimalnym naciskiem na aspekty graficzne, co dla jednych będzie wadą, a dla innych zaletą.

Graj za darmo: OGame

Tzared

Tzared
Tzared © Tzared

Strategia czasu rzeczywistego w świecie z elementami fantastycznymi. Jeżeli taki opis brzmi zachęcająco, to warto rzucić okiem na bezpłatną grę przeglądarkową Tzared. Oczywiście wiele osób skojarzy, że jest to remake znanego RTS-a z 2000 roku o nazwie Tzar: Ciężar Korony. Nie będzie to wielkim odkryciem jeśli wspomnę, że chodzi tu o pozyskiwanie surowców, stawianie nowych struktur, tworzenie niezbędnych jednostek, a także niszczenie bazy wroga. W tym wszystkim znalazło się jeszcze trochę miejsca dla szczypty magii. Krótko mówiąc, mamy tu RTS-owe dobro w klasycznym wydaniu, a więc i z grafiką podchodzącą już pod retro. Trzeba przyznać, że po odpaleniu rozgrywki w Tzared przywita nas muzyka, która naprawdę wpada w ucho.

Graj za darmo: Tzared

Anocris

Anocris
Anocris © Anocris

Za oknem praży słońce, jest duszno, a my zastanawiamy się co zrobić ze swoim czasem? Odpowiedź może być tylko jedna: trzeba się przenieść do starożytnego Egiptu. Immersja może na tym wyłącznie zyskać, bo na ekranie widzimy pustynię, a temperatury w pokoju są… jak na pustyni. Darmowa gra przeglądarkowa o nazwie Anocris to okazja do stawiania potrzebnych struktur (biblioteka, pole pszenicy, magazyn, mur) oraz dążenia do nowych odkryć (hieroglifika, nawadnianie, geometria, ziołolecznictwo). W pewnym momencie niejaki Rahotep poinformuje nas o tym, że ma doświadczenie w prowadzeniu wojny (trzydzieści lat służby wojskowej) i może nam doradzić parę rzeczy. Innymi słowy, dbanie o gospodarkę nie jest tu jedynym celem, bo przyjdzie też czas na dowodzenie armią. Przyjemna bezpłatna gra, która wielu osobom może pomóc w zabiciu nudy.

Graj za darmo: Anocris

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)