Darmowe gry akcji na Steam. Poczuj się jak ninja

Darmowe gry akcji na Steam. Poczuj się jak ninja

Warframe
Warframe
Źródło zdjęć: © Warframe
Marcin Hołowacz
05.08.2022 12:06

W co grać za darmo? Podajemy kilka lubianych gier akcji na Steam, które są bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych. Można je pobrać za darmo i cieszyć się fajną rozgrywką.

Warframe

Każdy, kto chciał się poczuć jak ninja w wydaniu science fiction, potencjalnie może być zadowolony z takiej gry jak Warframe. Oczywiście jest to bezpłatny tytuł, ponieważ znalazł się na tej liście, ale na czym polega sama rozgrywka? Warframe wrzuca graczy do świetnie wyglądających super kombinezonów i daje im możliwość poczucia się jak wyjątkowo zwinny wojownik. Możliwe jest m.in. bieganie po ścianach, wykonywanie podwójnych skoków, ślizganie się, turlanie, a nawet coś na wzór szybowania, tzn. powolnego opadania w powietrzu. Twórcy naprawdę chcieli, żeby gracze czuli się jak ninja.

W produkcji skupimy się na zabijaniu licznych przeciwników oraz zbieraniu łupów. Gra udostępnia różne kombinezony, które będą oferować zróżnicowane zdolności. Pod względem graficznym tytuł prezentuje się przyjemnie. To naprawdę dobra opcja na darmową grę akcji do wypróbowania.

PUBG: BATTLEGROUNDS

PUBG: BATTLEGROUNDS to synonim battle royale. Tutaj zamiast nieustannego odradzania i ponownego zabijania swoich wrogów, każdy otrzymuje jedną szansę. Dzięki temu cała dynamika rozgrywki jest trochę inna, bo w końcu mając tylko jedno życie, zmienimy swoje zachowania i często będziemy ostrożniejsi. Przetrwanie jest najważniejsze, ale w międzyczasie trzeba polować nie tylko na innych ludzi, lecz jeszcze na zasoby. Warto rozglądać się za bronią i amunicją, a okazjonalnie można też skorzystać z jakiegoś porzuconego samochodu, co przełoży się na szybszy transport w interesujące nas miejsce.

PUBG: BATTLEGROUNDS potrafi wciągać na setki godzin, ale trzeba zaznaczyć, że niektórzy krytykują model strzelania i model jazdy. Krótko mówiąc, gra po prostu ma swoje zalety i wady. Mimo tego warto ją przetestować, bo to nic nie kosztuje.

Paladins

Paladins to tak zwany hero shooter, czyli strzelanka, w której ogromny nacisk położono na wyróżniających się bohaterów. Klasy postaci nie są tu tylko czymś bardzo ogólnym, jak na przykład: medyk, szturmowiec, inżynier. Zamiast tego gracze dostają możliwość pokierowania niezwykle zróżnicowanymi bohaterami, którzy mają wyjątkowy wygląd oraz mniej lub bardziej nietypowy zestaw umiejętności. Jakby tego było mało, pomyślano również o pewnym stopniu modyfikacji klas pod swoje potrzeby, czyli eksperymentowaniu z przydzielaniem punktów do poszczególnych aspektów danego bohatera. Innymi słowy, każdy może zmieniać build pod swoje potrzeby, co nie jest dostępne w każdym hero shooterze.

Grafika sprawia wrażenie kreskówkowej, na pewno nikt tu nie celował w fotorealizm. Sama rozgrywka jest nastawiona na drużynową współpracę między graczami. Jeżeli ktoś szuka sporej dawki akcji, ale gra powinna być bezpłatna, wtedy Paladins może się okazać kuszącą opcją.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)