Darmowe assety do Unreal Engine. Są warte 1400 złotych

Darmowe assety do Unreal Engine. Są warte 1400 złotych

Unreal Engine
Unreal Engine
Źródło zdjęć: © Unreal Engine
08.08.2022 15:45, aktualizacja: 12.08.2022 10:27

Darmowe assety odbierzemy dzięki uprzejmości Epic Games. Firma poinformowała, jakie assety do Unreal Engine można odebrać całkowicie bezpłatnie w tym miesiącu. Warto się pospieszyć, bo mowa tu o materiałach wartych ponad 1400 złotych.

Assety do Unreal Engine za darmo

Epic Games rozdaje nie tylko gry, ale też assety do Unreal Engine za darmo, chcąc w ten sposób zachęcić twórców do korzystania z ich autorskiej technologii. Firma poinformowała, jakie assety można bezpłatnie odebrać z Unreal Engine Marketplace do końca sierpnia. Wystarczy je przypisać do własnego konta i zdobywamy je na własność, nawet jeśli aktualnie nie korzystamy z omawianego silnika.

Big Office

Duże biuro za darmo do Unreal Engine
Duże biuro za darmo do Unreal Engine© Unreal Engine | 1D.STUDIO

Nie będziesz musiał wracać do biura, jeśli biuro stworzysz w silniku UE! Pierwsza darmowa zawartość do Unreal Engine to ogromna przestrzeń biurowa (800 metrów kwadratowych), która ma dosłownie wszystko: od stanowisk pracy, przez salony dla gości, poczekalnie, po toalety i pokoje zabaw. Obiekty korzystają z tekstur 4K i posiadają od 100 do 5000 wierzchołków. Za darmowy projekt odpowiada 1D.STUDIO. W "normalnych" okolicznościach pakiet kosztuje 398,70 zł.

Open World RPG Toolkit

Open World RPG Toolkit za darmo
Open World RPG Toolkit za darmo© Unreal Engine | Monolag

Ten darmowy asset to swego rodzaju fundament, na którym można zbudować grę z otwartym światem. Open World RPG Toolkit składa się z wielu przydatnych elementów: menu gry z podstawowymi opcjami, minimapa, system interakcji, wywołanie pomocnika (orła), inwentarz, system pieniędzy i doświadczenia, menadżer czasu i wiele, wiele więcej. Całość do odebrania za darmo aż do końca sierpnia. Tym sposobem oszczędzamy 142,36 zł (przy aktualnym kursie walut).

Cartoon Water Shader

Cartoon Water Shader
Cartoon Water Shader© Unreal Engine | Sandvector Studios

Ten asset umożliwia tworzenie zbiorników wodnych, dynamicznych rzek oraz wodospadów w komiksowym, niemalże bajecznym stylu. Aktualnie jest w pełni darmowy dla użytkowników Unreal Engine. Poprzednia cena to 227,80 zł.

Storage House Set za darmo

Storage House Set: darmowy asset
Storage House Set: darmowy asset© Unreal Engine | Alexander Sychov

Było już darmowe biuro, więc teraz czas na przestrzeń magazynową. W zasadzie ten materiał jest tym samym, co pierwsza propozycja. Zbiór obiektów składających się na większą scenę. Ponad 400 assetów w tym pakiecie i alternatywne materiały pozwolą nam zagospodarować przestrzeń według własnego uznania. Koszt tej paczki to 455,67 zł. Do końca sierpnia, oczywiście, jest do odebrania za darmo.

MySQL Integration

MySQL Integration do Unreal Engine za darmo
MySQL Integration do Unreal Engine za darmo© Unreal Engine | Athian Games

MySQL Integration, jak sama nazwa wskazuje, pozwala odczytywać dane z bazy MySQL i implementować je bezpośrednio w projekcie tworzonym w Unreal Engine. Na samym odczytywaniu się nie kończy - plugin umożliwia również ich edycję za pomocą Blueprints. Koszt takiej "zabawki" to 256,29 zł, a racji tego, że trwa promocja, to do końca sierpnia można odebrać za darmo.

Ostatni darmowy asset - Stylized Egypt do Unreal Engine

Stylized Egypt: darmowy asset do Unreal Engine
Stylized Egypt: darmowy asset do Unreal Engine© Unreal Engine | AleksandrIvanov

Prezent od Epic Games. Darmowe assety stylizowane na egipskie środowisko. Blisko 100 rekwizytów budowlanych, ale również kamienie i roślinność. Pakiet był darmowy już wcześniej.

By zdobyć assety za darmo, należy przypisać je do własnego konta. Ważny aby to uczynić do końca sierpnia. Wszystkie niezbędne informacje znajdziemy pod tym adresem.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)