Alien: Isolation 2 na Unreal Engine 5. Wygląda obłędnie

Alien: Isolation 2 na Unreal Engine 5. Wygląda obłędnie

Alien: Isolation 2 na Unreal Engine 5
Alien: Isolation 2 na Unreal Engine 5
Źródło zdjęć: © YouTube
05.08.2022 15:21

Alien: Isolation. Sama nazwa gry autorstwa Creative Assembly wywołuje gęsią skórkę i przyspiesza bicie serca. Tak udany horror aż prosi się o kontynuacje. I tu pojawiają się dwie wiadomości. Jedna jest dobra, a druga zła.

Zacznijmy od złej wiadomości

Creative Assembly może pochwalić się niezwykle udaną produkcją z gatunku survival-horror. Alien: Isolation uchodzi za jedną z najlepszych gier, które zostały osadzone w popularnym uniwersum. Zła wiadomość polega na tym, że studio Creative Assembly, co prawda nie rezygnuje z kosmicznych klimatów, jednak ich nadchodzące dzieło nie ma nic wspólnego z Alien: Isolation. Nie ma nawet gwarancji, że kontynuacja kiedykolwiek powstanie. Teraz czas na dobrą wiadomość.

Alien: Isolation 2 - fanowski projekt

Do akcji wkraczają fani, uzbrojeni w najnowszą technologię od Epic Games - Unreal Engine 5. Na kanale informacyjnym ENFANT TERRIBLE pojawił się nieoficjalny zwiastun do Alien: Isolation 2, wykonany na wspomnianym silniku. Niektóre ujęcia mogłyby śmiało zagościć w jakiejś filmowej produkcji. Autorowi nagrania udało się przemycić ten specyficzny klimat i wiernie odwzorować kultowe lokacje.

Unreal Engine 5 to potężne narzędzie

Dzięki Unreal Engine 5 w sieci pojawiają się fascynujące projekty internautów. Dość wspomnieć o Dino Crisisnowoczesnym wydaniu, czy może GTA San Andreas. Możliwości tego silnika są ogromne i z wielką przyjemnością ogląda się takie nagrania.

Gry podobne do Alien: Isolation

O kolejnej części Alien: Isolation jest cicho, jakby twórcy wzięli sobie do serca pewną ksenomorficzną mądrość, która wspomina coś o tym, że "nikt nie usłyszy twojego głosu". Jednak Alien: Isolation może doczekać się duchowego spadkobiercy. Oto nadciąga nowy horror w tym kultowym uniwersum, za który odpowiada Survios Studio. Podobną grą będzie bez wątpienia The Lost Wild, z tą różnicą, że zabraknie tutaj plującego kwasem lokatora szybów wentylacyjnych. Jego rolę przejmą dinozaury.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)