Darkest Dungeon 2 w early access w 2021 na Epic Games Store

Darkest Dungeon 2 w early access w 2021 na Epic Games Store

Darkest Dungeon 2
Darkest Dungeon 2
Bolesław Breczko
21.10.2020 19:12

Gra Darkest Dungeon 2 pojawi się w trybie wczesnego dostępu w 2021 roku w sklepie Epic Games - ogłosił deweloper, studio Red Hook. I to jest wiadomość, na którą czekaliśmy od dawna.

"Darkest Dungeon 2" został zapowiedziany w 2019 roku. Tak jak pierwsza część, będzie to połączenie RPG, strategii i roguelike'a. Pierwsza część "Darkest Dungeon" z dużym entuzjazmem przez graczy i krytyków, bo na nowo odkrywała znany i oklepany gatunek "dungeon crawl".


"Do klasycznych mechanik z roguelike i dungeon crawlerów dodaje ładną oprawę i coś innowacyjnego, z czym się jeszcze nie spotkałem. Ale mimo że to gra współczesna, to potrafi dać w kość, zmusić do wysiłku i kombinowania" - pisał w swojej recenzji Maciej Kowalik.

Tam, gdzie klasyki gatunki ograniczały narrację do minimum, "Darkest Dungeon" oferował historię wartą prześledzenia. A w miejsce mozolnego zdobywania przedmiotów, gra studia Red Hook oferowała złożoną eksplorację i elementy strategii i budowania miasta.

"Darkest Dungeon" podszedł też w nowatorski sposób do systemu walki i zawiera choćby taki współczynnik jak "stres" bohatera. Wszytko to sprawiło, że kontynuacja gry stała się gorąco wyczekiwana przez fanów "jedynki".

W ramach podkręcenia hype'u producent gry rozpoczął zbiórkę na Kickstarterze na planszową wersję "Darkest Dungeon". I nikt się nie zdziwił, że gry błyskawicznie została ufundowana, a momencie pisania newsa twórcy zebrali ponad 300 proc. celu - ok 4,5 mln złotych. A do finału jeszcze 16 dni.

A na koniec cofnijmy się jeszcze do felietonu Bartłomieja Nagórskiego "W G(ó)rach Szaleństwa" o tym, jak gry traktują choroby i zaburzenia psychiczne. Jedną z tych gier jest, rzecz jasna, "Darkest Dungeon".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)