Czy ktoś jeszcze ma te reklamy na Obsidian.net?

Czy ktoś jeszcze ma te reklamy na Obsidian.net?

Czy ktoś jeszcze ma te reklamy na Obsidian.net?
29.11.2018 09:08, aktualizacja: 30.11.2018 03:19

[Uaktualniono] Oho, coś się dzieje.

Informacja taka jak w tytule tej wiadomości pojawiła się wczoraj wieczorem na Twitterze Obsidianu (Pillars of Eternity, Tyranny, Knights of the Old Republic 2, bo kurczę zawsze się będzie koło nazwy tej firmy pisać Knights of the Old Republic 2, nawet za 500 lat archeolodzy na zgliszczach naszej cywilizacji tak ją będą wspominać, cokolwiek by Obsidian jeszcze do tego czasu zrobił).

Po wejściu na oficjalną stronę studia otrzymujemy zaś widok licznika, odmierzającego czas do ceremonii rozdania The Game Awards. Po jego pominięciu ukazuje się jeszcze jedna zajawka - jedna z dwóch stylizowanych reklam, najwyraźniej pochodzących ze świata gry.

325463797194371698

Pierwsze skojarzenie? Obsidian robi jakiegoś Bioshocka w kosmosie. Styl graficzny tych reklam momentalnie przywodzi na myśl produkcję Irrational Games, zaś klimaty międzygwiezdne sugeruje umieszczone na nich logo "Spacer's Choice". Czyli jakby zeszłoroczny Prey, tyle że RPG?

O tym, że Obsidian pracuje nad jakąś niezapowiedzianą jeszcze dużą grą wiemy już od roku. Wiemy jednak wciąż bardzo niewiele. Wtedy mówiło się tylko, że będzie to RPG (nikt nie spodziewał się chyba po tym studiu czegoś innego), że nie będzie w nim mikrotransakcji i że ukaże się nakładem Private Division - nowego ramienia wydawniczego Take-Two, założonego przez giganta do współpracy z niezależnymi studiami. Jest niemal pewne, że wydawca uległ zmianie po tym, jak Obsidian został przejęty przez Microsoft.

Dzięki reklamom na stronie developera wiemy, że gra zostanie zapowiedziana podczas ceremonii rozdania The Game Awards 6 grudnia. Raczej wątpliwe, by jednocześnie zapowiedziano nową generację konsol, więc zapewne będzie to gra jeszcze na Xboksa Ona. Bo w tych okolicznościach wydania na PlayStation 4 nikt się raczej nie spodziewa, chociaż... Może?

325463797194633842

Brian Fargo, szef inXile (Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera), drugiego ze studiów, kupionych ostatnio przez Microsoft, w niedawnym wywiadzie podkreślał, że jego przejęcie nie wpłynie na dotychczasowe zobowiązania. Gry, zapowiedziane już na PlayStation 4, czyli m.in. Wasteland 3, ukażą się na konsolę Sony.

Kluczem może być tu jednak sformułowanie "zapowiedziane już". Skoro nowa gra Obsidianu nie była jeszcze ujawniana i nikt nie mówił publicznie o platformach docelowych, to nowemu właścicielowi studia było zapewne dużo łatwiej zmienić plany.

Wszystkiego dowiemy się już w przyszły czwartek.

[Aktualizacja] Geoff Keighley, organizator The Game Awards, zapowiada na Twitterze grę "Obsidianu i Private Division", więc wszystkie te "raczej pewne" kwestie związane z wydawcą i platformami docelowymi mogą wcale nie być takie pewne. Czekamy więc!

[Aktualizacja 2] A teraz jeszcze okazuje się, że pojawiający się na reklamach termin "Spacer" używany był w "Fundacji" Asimova na określenie ludzi, którzy wyemigrowali z Ziemi i rozpoczęli życie poza nią. Dzięki niskiej grawitacji i wysokiemu standardowi życia (zapewnianemu między innymi dzięki powszechnie używanym robotom), zwiększyli swoją żywotność do nawet 400 lat. Jednocześnie zapewnili sobie militarną dominację nad Ziemią.

Obsidian mógł oczywiście zupełnie przypadkiem "wymyślić" taki sam termin, ale HMMMMMM...

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)