Czy da się zrobić grę w ChatGPT? Twórca Diablo Immortal spróbował
Czy ChatGPT sprawdzi się jako narzędzie do tworzenia gier? Youtuber postanowił przeprowadzić eksperyment, którego założeniem jest stworzenie gry przypominającej Flappy Bird w środowisku Unity. Efekt jest piorunujący.
Nie napisałem ani jednej linii kodu, bo całość przekazał mi ChatGPT – zapewnia na łamach swojego kanału na YouTube Wyatt Cheng, czyli reżyser Diablo Immortal. Brzmi świetnie, bo programowanie to niejednokrotnie ten czynnik, który odstrasza domorosłych twórców gier i hobbystów.
Okazuje się, że w przypadku prostej gry 2D stylizowanej na popularne Flappy Bird, ChatGPT dostarczy wszystkie niezbędne instrukcje, co znacznie przyspiesza proces tworzenia. W tym przypadku mamy do czynienia z silnikiem Unity i językiem programowania C# – efekt tego eksperymentu jest niesamowity.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tekken 8: Kazuya vs King (Rebel Hangar)
ChatGPT zastępuje programistę i tworzy grę w Unity
Prosty poradnik do Chat GPT tłumaczy podstawowe założenia oraz to, jak krok po kroku korzystać z tego narzędzia. Nie jest to wybitnie skomplikowana sprawa. Uzbrojeni w elementarną wiedzę możemy teraz włączyć silnik Unity i działać. Zupełnie tak, jak robi to Wyatt Cheng na poniższym nagraniu.
Prosta gra 2D nie jest problemem dla AI
Celem tego eksperymentu było stworzenie gry w stylu Flappy Bird. Owsze, jest to dość prosta produkcja, ale na uwagę zasługuje fakt, że ChatGPT potrafi przekazać instrukcje: niektóre mniej, niektóre bardziej szczegółowe. Daniem głównym są oczywiście linijki kodu, które pozwolą zaimplementować system sterowania do naszej gry, proste menu oraz licznik zdobytych punktów.
AI wkracza do branży gier. To już się dzieje
Nie jest to szczególnie imponujący projekt, ale jedno już wiemy – da się. Jednak AI jest z powodzeniem wykorzystywane w większych produkcjach. Dobrym przykładem jest High on Life, gdzie niektóre elementy graficzne zostały stworzone dzięki Midjourney. Podobnym tropem podąża Ubisoft, który rozwija narzędzie o nazwie "Ghostwriter".
Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii