Czy Cyberpunk: Edgerunners otrzyma drugi sezon? To skomplikowane

Czy Cyberpunk: Edgerunners otrzyma drugi sezon? To skomplikowane

Cyberpunk: Edgerunners. Czy serial otrzyma drugi sezon?
Cyberpunk: Edgerunners. Czy serial otrzyma drugi sezon?
Źródło zdjęć: © YouTube
19.10.2022 10:49, aktualizacja: 21.10.2022 08:41

Sukces animowanego serialu Cyberpunk: Edgerunners sprowokował dyskusję na temat potencjalnej kontynuacji. Kwestię drugiego sezonu poruszył producent i okazuje się, że sprawa jest niejednoznaczna.

Cyberpunk: Edgerunners to synonim sukcesu

O sukcesie Cyberpunk: Edgerunners wiele już napisano i należy podkreślić, że zdecydowana większość z tych rzeczy ma pozytywny wydźwięk. Serial został ciepło przyjęty, a na tej fali popularności sporo zyskało dzieło CD Projekt, czyli Cyberpunk 2077. Co dalej? Czy anime otrzyma drugi sezon?

"Chciałbym kontynuować współpracę"

Satoru Homma, przedstawiciel CDP w Japonii, udzielił wywiadu na łamach famitsu.com, który może nieco zaniepokoić wszystkich czekających na drugi sezon Cyberpunk: Edgerunners.

Osobiście chciałbym kontynuować współpracę z japońskim studiem i i tworzyć więcej dzieł anime, częściowo dlatego, że zostały bardzo dobrze przyjęte. Jednak, aby uniknąć nieporozumień, „Cyberpunk Edgerunners” był zaplanowany jako pojedyncze dzieło, więc nie ma czegoś takiego, że „pracuję nad drugim sezonem gdzieś za kulisami”. Nawet jeśli uda nam się zrobić anime w przyszłości, to nie wiem, czy będzie to drugi sezon, czy może zupełnie inny projekt.

Satoru Hommaprzedstawiciel CD Projekt w Japonii w wywiadzie dla famitsu.com

Jest nadzieja

Reasumując, pierwotne plany zakładały opracowanie jednego sezonu i aktualnie nie są prowadzone prace nad kontynuacją, jednak pozytywny odbiór nie wyklucza definitywnie nowych projektów w przyszłości. Być może trzeba uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać projektu "Orion", który ma być sequelem Cyberpunka 2077. Może gracze dojdą do wniosku, że jest to odpowiedni moment na uruchomienie kolejnej petycji?

Night City otrzyma powieść

Uniwersum Night City jest niezwykle bogate i rozbudowane, że można je zgłębić nie tylko poprzez grę i serial. Istnieją również komiksy, a w drodze znajduje się nawet powieść osadzona w świecie Cyberpunk 2077, którą tworzy polski pisarz Rafał Kosik.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)