Cyberpunk 2077 z powrotem na PS Store? Sony postawiło warunki

Cyberpunk 2077 z powrotem na PS Store? Sony postawiło warunki

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
13.04.2021 18:24

Zanim producent PlayStation przywróci grę CD Projekt Red do oficjalnej sprzedaży w swoim cyfrowym sklepie, będzie ona musiała spełnić konkretne wymagania.

Jednym z punktów krytycznych popremierowego "kryzysu cyberpunkowego" było wycofanie gry ze sprzedaży na PlayStation Store. Nastąpiło to nieco ponad tydzień po premierze w odpowiedzi na ogłoszenie CD Projektu, w którym obiecywał on przyznawanie zwrotów niezadowolonym graczom. Zwrotów, które - jak się później okazało - nie konsultował z Microsoftem czy Sony.

Z tego powodu producent PlayStation, mający dość rygorystyczną politykę zwrotu pieniędzy, postanowił całkowicie wycofać grę ze sprzedaży. Raz, żeby móc faktycznie te zwroty przyznawać - dla normalnie sprzedawanych gier nie są one tak łatwo dostępne, tu zaś wydarzyła się "wyjątkowa sytuacja". A dwa, żeby ustrzec się przed sprzedawaniem gry, którą niezadowoleni gracze będą później refundować.

Tym samym od 18 grudnia gra pozostaje niedostępna w oficjalnej cyfrowej sprzedaży na platformach PlayStation. Nawet mimo tego, że po ostatnim patchu na PlayStation 4 Pro zaszły ponoć największe poprawki (choć z drugiej strony na bazowym PS4 poprawiło się niewiele). Sony zdaje się nieugięte. Czy i kiedy można więc liczyć na wznowienie sprzedaży gry? Czy jest to jeszcze w ogóle możliwe?

Odpowiada portalowi StockWatch.pl Karolina Gnaś, dyrektor relacji inwestorskich CD Projektu:

Jesteśmy w stałym kontakcie z Sony. Nasze relacje są przyjazne i zawsze takie były. Decyzja o przywróceniu Cyberpunka 2077 do PlayStation Store jest wyłącznie decyzją Sony i nie wiemy, kiedy ją podejmie. Część kryteriów, które musimy spełnić to konkretne warunki techniczne, a inne są bardziej miękkie, natomiast Patch 1.2 w zakresie tych konkretnych warunków to krok w dobrym kierunku.

CD Projekt zna więc konkretne wymagania techniczne, które musi spełnić, by gra powróciła na PlayStation Store. To, że nie udało się ich spełnić w 4 miesiące od premiery zdaje się po raz kolejny pokazywać, że gra ukazała się znacznie wcześniej, niż powinna.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)