Cyberpunk 2077 tylko dorosłych. Będzie z tego browar

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.11.2020 08:51, aktual.: 02.03.2022 10:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dosłownie. I to chyba najciekawsza jak dotąd kooperacja, bo łącząca w sobie trzy światy: gier wideo, kraftowych piw i amerykańskiego rapu. O co chodzi?

Zespół Run The Jewels, który wychwalałem na łamach Poly niejednokrotnie (i niejednokrotnie uczynię to ponownie), to nie tylko świetne płyty i utwór "No Save Point" przygotowany na ścieżkę dźwiękową "Cyberpunk 2077".

To również inicjatywa Run The Brews, w którą zaangażowali się raperzy. Idea? Wspierać kraftowe browary. Muzycy mają na swoim koncie szereg piw, nawiązujących do utworów duetu. Nie inaczej jest w przypadku No Save Point IPA.

- Tak jak artyści współpracują podczas prac nad utworami do albumów, tak my współpracowaliśmy z 13 różnymi browarami kraftowymi, by przygotować globalną premierę serii "No Save Point" – czytamy na stronie artystów.

Wśród tych 13 browarników znaleźli się również Polacy. A dokładniej podwarszawskie Inne Beczki. Ich nazwę oraz projekt etykiety można również znaleźć na stronie Run The Jewels.

Piwo No Save Point
Piwo No Save Point© Polygamia.pl

Browar Inne Beczki opowiedział Polygamii, jak przebiegała współpraca.

"Jeśli chodzi o piwo to RTJ dali browarom dużą swobodę twórczą poza kilkoma wytycznymi, tak by każdy z nich mógł pokazać się od ulubionej czy też najmocniejszej odsłonie i zinterpretować temat indywidualnie. W naszej odsłonie No Save Point to Piwo górnej fermentacji w stylu New England Pale Ale o ekstrakcie 16,5 i 6 proc. alk, chmielone podwójnie na zimno eksperymentalnym chmielem Nectar, dzięki któremu jest podwójnie cytrusowo-kwiatowe w aromacie i smaku" - tłumaczą.

Za stronę wizualną opartą na kanwie motywów znanych fanom z szaty graficznej zespołu i z nawiązaniami do estetyki gry odpowiadają Maciej Frymus i Kasia Łubińska, z którymi browar współpracuje od początku swojej działalności. Efekt poniżej.

Piwo Cyberpunk 2077 No Save Point IPA
Piwo Cyberpunk 2077 No Save Point IPA© Polygamia.pl

To, póki co, jedyna, oficjalna piwna współpraca z CD Projektem, która trafi do sklepów w Polsce. Nie zabrakło także u nas innych napojów procentowych z grafiką inspirowanych grą "Cyberpunkiem" - odnotowaliśmy, że zrobił to Browar Szpunt oraz Deer Beer.

A z tych nieprocentowych, to już pewnie słyszeliście o bąbelkowej marce Sprite z logiem "CP2077".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)