Cyberpunk 2077 przeładowany zabawkami erotycznymi? CD Projekt komentuje

Cyberpunk 2077 przeładowany zabawkami erotycznymi? CD Projekt komentuje

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © WP
16.12.2020 15:12, aktualizacja: 02.03.2022 21:33

Odwiedzając Night City, możemy spodziewać się, że na każdym kroku zobaczymy ogromne możliwości, jakie daje technologia przyszłości. Raczej jednak nie spodziewaliśmy się tak dużej liczby zabawek erotycznych rozrzuconych po przypadkowych miejscach.

Głośno na temat zabawek erotycznych w "Cyberpunku 2077" zrobiło się za sprawą serwisu Kotaku, który przeprowadził mini dochodzenie, by wyjaśnić, czemu na każdym kroku można natknąć się na tego typu gadżety. 

Nathan Grayson z Kotaku zwraca uwagę, że taka ilość gadżetów erotycznych bardziej pasuje do serii "Saints Row", niż do mrocznej, dystopijnej wizji przyszłości ukazanej w Cyberpunku 2077. "Musiałem więc wiedzieć: po co te wszystkie wibratory", przyznaje dziennikarz i to samo pytanie skierował do CD Projekt RED. W odpowiedzi czytamy:

- Chcieliśmy, aby Night City było całkiem otwarte seksualnie - przyznaje starszy projektant misji Philipp Weber w e-mailu do Kotaku - Coś, co według dzisiejszych standardów może być perwersyjne, w 2077 jest już powszechnym standardem. 

Grayson zauważa jednak, że powiązanie wyzwolenia seksualnego, z tym że po mieście porozrzucane są zabawki erotyczne, nie jest oczywiste, a CD Projekt nie dość dobrze komunikuje, że taki właśnie był zamysł.

- Nie ma powodu, by sądzić, że wyzwolenie seksualne w naturalny sposób spowoduje, że ludzie będą wszędzie zostawiali wibratory (...) Czy są jednorazowe? Jeśli nie, to kto w tym ewidentnie zubożałym świecie może sobie pozwolić na wydawanie tak dużych pieniędzy na zabawki erotyczne, które potem porzuci na ziemi - pyta dziennikarz. 

Co ciekawe, BarnabaPaweł również zwrócili na to uwagę i byli zaskoczeni, że po szabrowaniu w Night City ich plecaki były co najmniej w połowie wypełnione gadżetami erotycznymi. Mimo że CD Projekt stara się przekonać nas, że jest to "celowe" podkreślenie wyzwolenia seksualnego mieszkańców Night City, to zdecydowali się zmniejszyć ilość "rozpraszających" przedmiotów. 

Weber przyznał, że zabawki erotyczne pojawiają się jako losowe łupy w świecie, więc możliwe jest, że znajdziemy je w bardzo nietypowych miejscach. Jednak w nadchodzących patchach ma zostać to poprawione i szansa na natknięcie się na tego typu przedmioty będzie mniejsza a tym samym "nie rozpraszały uwagi gracza". 

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)