Duża zmiana w CS:GO. Znów trzeba będzie płacić

CS:GO
CS:GO

05.06.2021 18:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnich dwóch latach w CS:GO można było grać za darmo. To się nie zmienia, nadal będzie można pobrać go bez opłat. Jednak aby móc grać mecze rankingowe, jedyną drogą będzie wykupienie konta Prime.

Valve "zakręca kurek", a dokładniej kończy z udostępnianiem meczy rankingowych graczom, którzy nie wydają pieniędzy w CS:GO. Nadal będą się oni mogli bawić w grze, jednak nie zdobędą już doświadczenia, przedmiotów ani rang turniejowych. Dobór graczy do meczów nadal będzie zależny od ich umiejętności, ale nie będą im przyznawane żadne rangi.

Możliwość zdobycia statusu konta Prime zostaje tylko jedna - trzeba go wykupić. Na polskiej stronie sklepu Steam kosztuje on 55,99 zł.

Valve swoją decyzję argumentuje tym, że wielu graczy korzystało z możliwości gry za darmo, psując wrażenia z rozgrywki innym - zarówno doświadczonym, jak i żółtodziobom. Nie da się ukryć, że problem był realny i często do rozgrywek, w których teoretycznie powinni mierzyć się "świeżaki", dołączał zaawansowany gracz, który założył nowe, darmowe konto i zaburzał balans rozgrywki.

Pytanie tylko, czy naprawdę nie dało się tej sprawy rozwiązać w nieco inny sposób niż czynić grę płatną. Jest to o tyle ciekawa sprawa, że CS:GO na premierę w 2012 roku kosztował raptem 10 euro, podczas gdy status konta Prime kosztuje niemal 13 euro. Różnica nie jest wielka, ale jednak jest drożej, choć od premiery gry upłynęło 9 lat.

Wszystkie informacje na temat nowego CS:GO są dostępne na blogu Counter Strike.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)