Co tam ciekawego na Steamie?

Co tam ciekawego na Steamie?

Co tam ciekawego na Steamie?
Bartosz Witoszka
26.11.2019 12:18, aktualizacja: 26.11.2019 19:14

Porządki przeplatane listą najpopularniejszych gier zeszłego miesiąca.

Nie jest tajemnicą, że gracze od dawna narzekają na Steama, który do niedawna wyglądał niczym aplikacja z zeszłej epoki. Valve, czując oddech na karku młodszego konkurenta (Epic Games Store), postanowiło przeprowadzić szereg zmian, mających na celu uatrakcyjnić platformę. Wygląda na to, że zmiana interfejsu (wygląda o niebo lepiej), dodanie nowych opcji, jak Remote Play Together, który umożliwia rozgrywkę kooperacyjną poprzez streaming, a także powrót części gier Electronic Arts na Steama to dopiero początek. Teraz przyszła pora na największą bolączkę platformy Valve.

325344961606464114

Valve, widząc to wszystko postanowiło zewrzeć szeregi i usunąć część gier nie spełniających wymogów platformy. Oczywiście nie podano, o jakie dokładnie punkty regulaminu chodzi, ale na liście blisko trzech tysięcy usuniętych aplikacji znaleźć możemy takie produkcje, jak ISIS Simulator, Glitch Simulator 2018, Crap Attack czy (coś głębokiego) The Lost Joystick. Spora część z tej listy to DLC, ale według narzędzi Steama, samych gier ma być 1892. Biorąc pod uwagę, że na początku tego roku świat obiegła informacja, iż na Steamie jest około 30000 gier, ten wycinek nie zmienia wiele, ale jest przynajmniej krokiem w dobrą stronę.

325344961606595186

Skoro już przy Steamie jesteśmy, Valve opublikowało listę dwudziestu najpopularniejszych premier października, a wśród nich znalazło się miejsce dla dwóch polskich produkcji. Jedną z nich jest Crossroads Inn, którego recenzję Kamili możecie przeczytać tutaj. Mimo że wykonanie produkcji Karken Unleashed pozostawia wiele do życzenia, to sprawia ona sporo radości. Zaś drugim tytułem jest Chernobylite od The Farm 51, które po udanej kampanii na Kickstarterze weszło w fazę wczesnego dostępu.

Z ciekawości sprawdziłem, co z innym projektem studia, czyli World War 3. Mimo początkowego entuzjazmu przy okazji premiery (100000 kopii sprzedanych w dwa dni od pojawienie się gry we wczesnym dostępie - wrażenia Bartka tutaj), w ciągu ostatnich 30 dni zagrało w nią niecałe 150 osób. Oczywiście dane są nieprecyzyjne, ale tendencja jest raczej spadkowa.

Jak widzicie, na Steamie się dzieje i to całkiem sporo, byle tylko z korzyścią dla nas, graczy. Ponoć dziś startuje też wyprzedaż z okazji Black Friday (bo wtorki to nowe piątki - logiczne), więc udanych zakupów życzę!

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)