Zmien skórke
Logo Polygamii

Electronic Arts wraca na Steama

Star Wars Jedi: Fallen Order będzie dostępne w cyfrowym sklepie Valve.

Firma Electronic Arts ogłosiła, że po 8 latach od wycofania się ze Steama powróci na tę platformę. Pecetowe tytuły wydawcy dostępne będą równolegle na Originie i w cyfrowym sklepie Valve. Pierwszą grą, z którą się to stanie, będzie Jedi Fallen Order. Premiera 15 listopada.

Od czasu, kiedy wycofaliśmy nasze gry ze Steama, znacząco wzrosła liczba oferowanych graczom usług, co wydawałoby się będzie dla nich dobre. Ale wydaje mi się, że w wielu przypadkach jest całkowicie odwrotnie.

Powiedział Mike Blank, jeden z wiceprezesów EA, serwisowi GamesIndustry.biz.

Electronic Arts liczy, że decyzja firmy ułatwi graczom dostęp do ich tytułów i przyczyni się do powstania platformy, która nie dzieli odbiorców.

Również z tego powodu na Steamie będzie można od wiosny przyszłego roku korzystać z EA Access. Abonamentowa usługa firmy pozwala na granie za jedną opłatą w jej wybrane produkcje.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
3 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lord Bart
Użytkownik

W polskiej walucie cena gry na Stimie jest o 10 zyli droższa niż na Originie. Z kolei ten sam klucz Origina w pudełku z Empiku jest 40 złotych tańszy. Chyba nigdy tego nie ogarnę.

bluntpuzzy
Użytkownik

Może to jak z cyfrowymi książkami. Jakieś dziwne podatkowe przepisy? Sam też tego nie ogarniam.

Deniryer
Użytkownik

Jak kupujesz grę bezpośrednio na Steam to EA musi podzielić się zyskiem – Jaką marże wynegocjowało z Valve to tylko oni wiedzą. Empik nie płaci tyle co zwykły konsument per pudełko/klucz, więc może sprzedawać taniej i nadal mieć z tego zysk, ba a nawet musi ponieważ ma konkurencje w postaci Media Markt/Expert, Saturnów, Tesco czy innych CeXów, czy co tam macie w Polsce konkurującego z Empikiem. I tu jeszcze dochodzi jeszcze jedna, śmieszna rzecz – dystrybucja cyfrowa wcale tańsza nie jest, bo albo wynajmujesz od kogoś serwery (np. Epic, Uplay – Amazon AWS) i ich moc przerobową, albo stawiasz własne… Czytaj więcej »

Lord Bart
Użytkownik

Czyli chcesz mi powiedzieć, że 10 złotych różnicy to jest właśnie te 30% Gabena?

Popularne wpisy

Popularne Gry