Chwalmy egzoszkielety! The Surge 2 powstaje

Strona głównaChwalmy egzoszkielety! The Surge 2 powstaje
07.02.2018 12:17
Chwalmy egzoszkielety! The Surge 2 powstaje
Adam Piechota
Adam Piechota

Tego gatunku nigdy za mało.

The Surge od niemieckiego studia Deck 13 (które mogliście ostatnio w dziwnej, wieloosobowej wersji zobaczyć w serialu "Dark") było dobrym tworem soulsopodobnym. Przede wszystkim - innym pod względem klimatycznym, co w tym gatunku zaczynam wyjątkowo cenić. Na Metacritic ma podobną średnią od krytyków i użytkowników (73 od pierwszych, 7.0 od drugich), czyli generalnie przypadło do gustu. Maciu, gdy zmierzył się z kopią recenzencką, wystawił jej notę WARTO, a w podsumowaniu fajnego tekstu, który totalnie powinniście sobie przypomnieć, pisał:

Nie pozostaje nic, tylko się cieszyć, że dzieło deweloperów spotkało się z dobrym odbiorem wśród graczy. Inaczej, wiecie, nie mogliby teraz zapowiedzieć jego kontynuacji. The Surge 2 znowu powstanie we współpracy z Focus Home Interactive i według obecnych planów ujrzy światło dzienne w 2019 roku, docierając do właścicieli wiodących konsol oraz pecetów. Co twórcy mają do powiedzenia o "dwójce"? Trochę marketingowej waty, wiadomo, ale znajdziemy też parę konkretów:

325544568600999900

Cieszymy się? No pewnie, że tak. W gatunku od prawie roku cisza, From Software dłubie nad czymś tajemniczym, co równie dobrze może być nowym Tenchu, a nie nowym Bloodbornem, więc fajnie mieć już jednego pewniaka. Który, jak mniemam, zostanie niebawem przyćmiony zapowiedzią drugiego Nioha. Deck 13 obiecuje dostarczyć jeszcze kilka konkretów podczas trwającego właśnie Le What's Next de Focus. Czy jest trochę za wcześnie na jakiś materiał wideo? Oby nie.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)