Chiny wprowadzają zakaz streamowania. Młodzież niezadowolona

Chiny wprowadzają zakaz streamowania. Młodzież niezadowolona

Gracz, granie na komputerze
Gracz, granie na komputerze
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
28.09.2021 12:00

Chiny wprowadzają zakaz streamowania dla osób poniżej 16 roku życia. Jest to element strategii tamtejszego rządu, która zakłada ograniczenie czasu spędzanego przez dzieci i młodzież przed komputerem.

Z informacji opublikowanych przez South China Morning Post wynika, że Chiny wprowadzają zakaz streamowania online osobom poniżej 16 roku życia. Jest to jedna z wytycznych, które wchodzą w skład dziesięcioletniego planu dbania o rozwój młodzieży.

Serwisy umożliwiające transmitowanie na żywo będą od teraz zmuszone do weryfikacji wieku swoich użytkowników. Mogłoby się nam wydawać, że nie ma nic prostszego do obejścia - wystarczy podać fałszywą datę urodzenia. Nie w Chinach. Tamtejsze serwisy będą powiązane z krajowym systemem weryfikacji tożsamości. Nie będzie możliwości legalnego strumieniowania osób młodszych niż wspomniane 16 lat.

Chiny dość agresywnie walczą z grami komputerowymi. Chińskie dzieci i młodzież nie mogą już grać w gry wideo w ciągu tygodnia, w weekendy ich dostęp do cyfrowej rozrywki również jest surowo ograniczony.

Jest to nie na rękę chińskim gigantom, takim jak choćby Tencent. Jednak w Państwie Środka korporacje muszą znać swoje miejsce w szeregu. Nie pozostaje im nic innego, jak zgadzać się z nowymi dyrektywami, nawet jeśli powodują one milionowe straty dla przedsiębiorstw.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)