Chiny wprowadzają zakaz streamowania. Młodzież niezadowolona

Strona głównaChiny wprowadzają zakaz streamowania. Młodzież niezadowolona
28.09.2021 12:00
Gracz, granie na komputerze
Gracz, granie na komputerze
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

Chiny wprowadzają zakaz streamowania dla osób poniżej 16 roku życia. Jest to element strategii tamtejszego rządu, która zakłada ograniczenie czasu spędzanego przez dzieci i młodzież przed komputerem.

bEJLIRyZ

Z informacji opublikowanych przez South China Morning Post wynika, że Chiny wprowadzają zakaz streamowania online osobom poniżej 16 roku życia. Jest to jedna z wytycznych, które wchodzą w skład dziesięcioletniego planu dbania o rozwój młodzieży.

Serwisy umożliwiające transmitowanie na żywo będą od teraz zmuszone do weryfikacji wieku swoich użytkowników. Mogłoby się nam wydawać, że nie ma nic prostszego do obejścia - wystarczy podać fałszywą datę urodzenia. Nie w Chinach. Tamtejsze serwisy będą powiązane z krajowym systemem weryfikacji tożsamości. Nie będzie możliwości legalnego strumieniowania osób młodszych niż wspomniane 16 lat.

Chińczycy obchodzą zakaz grania. Wynajmują konta dorosłych za pieniądze
Chińczycy obchodzą zakaz grania. Wynajmują konta dorosłych za pieniądze
bEJLIRzb

Chiny dość agresywnie walczą z grami komputerowymi. Chińskie dzieci i młodzież nie mogą już grać w gry wideo w ciągu tygodnia, w weekendy ich dostęp do cyfrowej rozrywki również jest surowo ograniczony.

Jest to nie na rękę chińskim gigantom, takim jak choćby Tencent. Jednak w Państwie Środka korporacje muszą znać swoje miejsce w szeregu. Nie pozostaje im nic innego, jak zgadzać się z nowymi dyrektywami, nawet jeśli powodują one milionowe straty dla przedsiębiorstw.

Udostępnij:
bEJLIRzX