Zmien skórke
Logo Polygamii

Bungie pomaga Australii i dotkniętym koronawirusem

Charytatywność w pełnym zakresie.

W tych ciężkich dla wszystkich czasach Bungie – firma odpowiedzialna za Destiny i wcześniej serię Halo – robi co może, by pomagać dotkniętym tragediami. Jak poinformował developer, od 14 stycznia udało mu się sprzedać ponad 75 tysięcy okolicznościowych koszulek i zebrać ponad milion dolarów na pomoc Australii.

Pieniądze zostaną rozdzielone między ochotniczą straż pożarną NSW Rural Fire Service a organizację charytatywną WIRES, zajmującą się pomocą zagrożonej kataklizmami przyrodzie. Wszystko to w celu złagodzenia skutków pożarów, które trapią Australię od połowy zeszłego roku. Ogień objął dotychczas 18,6 miliona hektarów przestrzeni, w jego efekcie zginęły 34 osoby, a zniszczeniu uległo 5900 budynków, w tym 2779 mieszkalnych.

Dzięki naszym fanom New South Wales Rural Fire Service dostanie wsparcie w dalszych zmaganiach i wspieraniu społeczności w ciężkich czasach. WIRES będzie w stanie zająć się chorymi, rannymi i przesiedlonymi przedstawicielami fauny, przywracając ją do jej naturalnego środowiska. Z głębi serc dziękujemy za nieustanne udowadnianie, że społeczność Bungie jest mocniejsza razem i sprawia, że świat jest lepszym i przyjaźniejszym miejscem.

Można przeczytać na blogu Bungie. W tym miejscu jednak działalność dobroczynna producenta się nie kończy. Studio, którego siedziba znajduje się w stanie Waszyngton – jednym z najbardziej dotkniętych koronawirusem w USA – postanowiło dołożyć się również do tej sprawy.

I tak Bungie przeznaczy 160 tysięcy dolarów na organizację charytatywną Boys & Girls Club of Bellevue. Zajmuje się ona oferowaniem pomocy w opiece nad dziećmi w czasie, gdy szkoły zawieszają działalność, ułatwiając rodzicom kontynuowanie pracy.

Wiemy, że to, jak wiele dzieje się teraz na świecie, może wywoływać niepewność, lęk i stres. Z tego powodu jest ważniejsze niż kiedykolwiek, by wspierać się wzajemnie i stawiać dobro innych, szczególności najbardziej potrzebujących, przed własnym.

Pisze również Bungie. Pozostaje tylko pogratulować postawy.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry