Bungie zrobi RPGa?

Bungie zrobi RPGa?04.05.2010 09:21
Bungie zrobi RPGa?
marcindmjqtx

Tożsamość nowej produkcji Bungie, tej dla której studio podpisało dziesięcioletnią umowę z Activision, jeszcze przez jakiś czas będzie najgorętszą plotką w branży. Czemu? Wygląda na to, że po dekadzie tworzenia kolejnych części Halo ekipa z Kirkland będzie chciała spróbować czegoś zupełnie innego. Czegoś z nieliniową fabułą i rozwojem postaci.

Spośród opublikowanych na stronie Bungie ogłoszeń o prace dwa są szczególnie interesujące: to poszukujące głównego scenarzysty oraz to dla "projektanta zaangażowania gracza".

Ten pierwszy będzie odpowiadał oczywiście za historię, fabułę i dialogi, a mile widzianym plusem jest praca przy wysokobudżetowych tytułach posiadających nieliniową fabułę.

Obowiązkiem drugiego będzie zaprojektowanie takiej mechaniki, która będzie nagradzać i zachęcać gracza, a także "da mu długoterminowe cele, dzięki którym zaangażuje się w świat i postać". W tym wypadku mile widziane jest doświadczenie z różnymi trybami gier sieciowych, a także osiągnięciami i innymi nagrodami.

Brzmi jak gra RPG. Brzmi jak sieciowa gra RPG. Czyżby po FPSach Bungie zamierzało spopularyzować na konsolach kolejny gatunek - MMO? W końcu teraz do Blizzarda nie mają daleko.

[via Gamespot]

327101455087986967
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)