Brütal Legend w sądzie: Double Fine kontratakuje

W zeszłym miesiącu Activision złożyło pozew przeciwko deweloperowi Brütal Legend, Double Fine, aby powstrzymać pierwotnie "swoją" grę przed wydaniem przez Electronic Arts. Teraz studio Tima Schafera złożyło własny pozew przeciwko swojemu poprzedniemu wydawcy.

Brütal Legend w sądzie: Double Fine kontratakuje
marcindmjqtx

Double Fine w swoim pozwie twierdzi, że Activision zrzekło się wszelkich praw do tytułu anulując go po tym, jak nie udało im się przerobić gry na sequel Guitar Hero i że obecnie nie ma do niego żadnych praw, a próbuje jedynie zniszczyć projekt jako zagrażający serii GH. Od wydania gry zależy również przetrwanie studia. Według Activision, wydanie gry przed EA spowodowałoby dla firmy ciężkie straty. Pierwsze przesłuchanie w sprawie pozwu Activision przewidziane jest na 30 lipca.

Oprócz tego, Tim Schafer, odnosząc się do pogłosek, że w produkcji była wersja gry na Wii, ale prace nad nią zostały wstrzymane, stwierdził:

Jest tylko wersja na PS3 i wersja na Xboxa 360. To wszystko, co istnieje.Dzięki Bogu, że Activision nie udało się przerobić Brütal Legend na sequel Guitar Hero. Mam nadzieję również, że nie uda się powstrzymać wydania tej gry i finalnie ujrzy ona światło dzienne.  My, gracze, zasługujemy na to.

[via GI.biz]

Paweł Dembowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.