Brütal Legend w sądzie: Double Fine kontratakuje

Brütal Legend w sądzie: Double Fine kontratakuje23.07.2009 14:42
Brütal Legend w sądzie: Double Fine kontratakuje
marcindmjqtx

W zeszłym miesiącu Activision złożyło pozew przeciwko deweloperowi Brütal Legend, Double Fine, aby powstrzymać pierwotnie "swoją" grę przed wydaniem przez Electronic Arts. Teraz studio Tima Schafera złożyło własny pozew przeciwko swojemu poprzedniemu wydawcy.

Double Fine w swoim pozwie twierdzi, że Activision zrzekło się wszelkich praw do tytułu anulując go po tym, jak nie udało im się przerobić gry na sequel Guitar Hero i że obecnie nie ma do niego żadnych praw, a próbuje jedynie zniszczyć projekt jako zagrażający serii GH. Od wydania gry zależy również przetrwanie studia. Według Activision, wydanie gry przed EA spowodowałoby dla firmy ciężkie straty. Pierwsze przesłuchanie w sprawie pozwu Activision przewidziane jest na 30 lipca.

Oprócz tego, Tim Schafer, odnosząc się do pogłosek, że w produkcji była wersja gry na Wii, ale prace nad nią zostały wstrzymane, stwierdził:

Jest tylko wersja na PS3 i wersja na Xboxa 360. To wszystko, co istnieje.Dzięki Bogu, że Activision nie udało się przerobić Brütal Legend na sequel Guitar Hero. Mam nadzieję również, że nie uda się powstrzymać wydania tej gry i finalnie ujrzy ona światło dzienne.  My, gracze, zasługujemy na to.

[via GI.biz]

Paweł Dembowski

326879770216786199
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)