Borderlands 3 w końcu z cross-playem. Ale nie na PlayStation

Borderlands 3 w końcu z cross-playem. Ale nie na PlayStation

Borderlands 3 cross-play
Borderlands 3 cross-play
Źródło zdjęć: © borderlands.com
26.06.2021 14:14

Najnowsza aktualizacja do Borderlands 3 wprowadziła długo wyczekiwaną rozgrywkę międzyplatformową. Radość ze wspólnej gry będą czerpać gracze różnych platform. Ale nie klienci Sony.

Borderlands 3 wspiera cross-play. Od teraz posiadacze gry w wersji na Xbox One, Xbox Series X|S, Google Stadia, Steam oraz Epic Games Store mogą grać razem. W swoim gronie są jednak zamknięci posiadacze gry na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Sony bowiem nie zdecydowało się na rozgrywkę międzyplatformową.

Szef Gearbox Software, Randy Pitchford, przyznał, że studio pracowało nad rozgrywką międzyplatformową na wszystkie platformy. Zostało jednak zmuszone do usunięcia cross-playu z wersji na konsole PlayStation. Winę za taki stan rzeczy ponosi rzecz jasna Sony, które oczekuje dodatkowego wynagrodzenia za dopuszczenie możliwości grania z posiadaczami innych konsol.

Nie jest wykluczone, że w przyszłości cross-play w Borderlands 3 trafi także na konsole Sony. Będzie to jednak możliwe dopiero wówczas, gdy obie firmy dojdą do porozumienia w sprawie warunków współpracy.

Podejście japońskiej firmy do rozgrywek międzyplatformowych jest co najmniej niejasne. Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment, mówił niedawno, że firma chciałaby, by więcej tytułów działało na zasadzie cross-playu. Jak widać słowa nie przeradzają się w działanie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)