Sony chce, by więcej gier wspierało cross-play

Sony chce, by więcej gier wspierało cross-play21.06.2021 16:01
Sony chce, by więcej gier wspierało cross-play
Źródło zdjęć: © Bloomberg via Getty Images | Bloomberg

Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment, powiedział w wywiadzie dla Axios, że firma chce i zachęca do rozgrywki międzyplatformowej. Do tej pory można było odnieść całkiem inne wrażenie. Do Sony najbardziej opierało się temu pomysłowi.

Jim Ryan w wywiadzie wymienił różne gry, które oferują cross-play. Mówił o Rocket League, Call of Duty, Minecrafcie, Fortnite oraz Destiny 2, które ma taką funkcję zyskać niebawem. Liczba produktów obsługujących rozgrywkę międzyplatformową ma jego zdaniem rosnąć w najbliższym czasie.

Do tej pory Sony niezbyt przychylnie patrzyło na cross-play. Z dokumentów sądowych, które ujawniono podczas prawnej potyczki między Epic Games i Apple wynika, że Sony zgodziło się na wprowadzenie rozgrywki między platformami pod warunkiem uiszczenia odpowiedniej opłaty.

Z kolei całkiem niedawno Randy Pitchford, prezes Gerabox poinformował, że Borderlands 3 będzie wspierać cross-play, ale nie na konsolach Sony.

Słowa jedno, czyny drugie

Czy wobec tego mamy do czynienia ze zmianą polityki Sony, czy jednak tylko z czczym gadaniem? Nie da się ukryć, że rynek gier wideo zmienia się i udostępnianie funkcji rozgrywki międzyplatformowej jest zachętą do zakupienia sprzętu, który pozwala na zabawę z posiadaczami konkurencyjnych platform. Pytanie - kiedy Sony zrozumie, że na cross-playu nie mogą wiele stracić, ale mogą za to zyskać uznanie graczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)